• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z fizyki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,809 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
zmienione kategorie 15 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk
Witam. Chce pisać mature z fizyki. Jestem w 3 klasie technikum i fizyke miałem tylko w pierwszej klasie. Czy dam rade przy pomocy korepetycji nauczyć się na tyle by zdac mature z przyzwoitym wynikiem ?I czy fizyka jest potrzebna tak bardzo jak mi sie to teraz wydaje? . Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D
komentarz 15 kwietnia 2017 przez Kamil Czech Dyskutant (7,700 p.)
Wszystko zależy od ciebie

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
To zalezy co chcesz robic i tak dasz rade, troche samozapracia i bedzie >30%, tak z ciekawosci na jakim profilu jestes?
komentarz 15 kwietnia 2017 przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
Technik informatyk. Dzięki za odpowiedz :D
komentarz 15 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
No to musisz miec fizyke, ba nawet rozszerzona
komentarz 15 kwietnia 2017 przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
No wlasnie w tym sęk ze nie mam :/
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Nie pytaj się ludzi, czy dasz radę, tylko zabierz się do roboty. Jak ktoś obcy ma ci powiedzieć, czy ty dasz radę się nauczyć? Sam musisz to wiedzieć, a jak nie wiesz, to się musisz przekonać biorąc się do roboty. Po pierwsze musisz chcieć. Nawet jak będziesz miał Stephena Hawkinga jako korepetytora, a nie będzie chciało ci się uczyć, to się nie nauczysz. Nie zastanawiaj się, tylko się ucz.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
Jak najbardziej checi są, i mysle ze dam rade :D ale chce byc tego pewny :D dzieki za odpowiedz :)
komentarz 15 kwietnia 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Nigdy nie będziesz pewny. Ktoś ci napisze, że dasz radę, ale to i tak nie daje ci pewności.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
Jestem tego swiadomy. Fajnie bylo by uslyszec ze ktos zrobil cos takiego lub mial podobna sytuację:D
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2017 przez AV'ger Użytkownik (790 p.)
Wybierając maturę z poza podstawowych przedmiotów musisz wybrać rozszerzenie. Rozszerzenia są obecnie nieobowiązkowe tak więc możesz mieć mniej niż 30%, a nic się nie stanie. Tak więc niczym nie ryzykujesz poza kiepskim wynikiem procentowym na papierze. Wybierz to co lubisz, choć lepiej abyś już rozejrzał się jakie kierunki studiów Cię interesują. Każdy profil punktuje sobie inne rozszerzenia, wybierz to co najbardziej Ci się przyda i z czym powinieneś sobie poradzić.

Skup się na matematyce, polskim i języku obcym bo je musisz zaliczyć chociaż na 30%. Rozszerzenia potraktuj jako to co przyda Ci się dalej, ale nie olewaj tego totalnie. :)
komentarz 15 kwietnia 2017 przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
Chce pisac matematyke i angielski na rozszerzeniu :D a trzecim wlasnie bedzie fizyka. Mysle np. o politechnice Wrocławskiej :D
0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)
Jestem na informatyce na Politechnice Warszawskiej i mogę powiedzieć, że solidne podstawy dynamiki, elektryczności, magnetyzmu czy drgań harmonicznych na pewno się przydadzą (są to tematy zaliczane do programu fizyki rozszerzonej w szkole średniej), bo fizyka pojawia się na pewno w dużej części przypadków (na informatyce, elektronice, telekomunikacji).
komentarz 15 kwietnia 2017 przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
Tak tez właśnie przewidywałem. A co jest wazne na maturze aby dostac sie na Politechnike Warszawska ?
komentarz 15 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

Mówiąc najprościej...zdać dobrze matury z przedmiotów ścisłych laugh
A jeżeli chodzi o przetrwanie pierwszego okresu na samych studiach, to najważniejsza (moim zdaniem) jest matematyka (zwłaszcza ta rozszerzona), więc do niej należy się przykładać już od liceum, żeby potem nie mieć na starcie zaległości.

Co do fizyki jeszcze...
Fizyka jest trochę mniej schematyczna, jak już to ktoś napisał, więc warto byłoby, żeby oprócz robienia samych zadań obliczeniowych, nauczyć się trochę "fizycznego punktu widzenia". Pomaga w tym dobry nauczyciel (lub korepetytor) albo książka. Jeżeli będziesz szukać korepetytora, to zwróć uwagę, żeby nauczył Cię zarówno rozwiązywania zadań, jak i ogólniejszego rozumienia "jak ta fizyka działa". To bardzo pomaga na maturze. 
Co do książek, to mogę polecić "Fizykę popularną" Friedricha Katschera, dość starą  (mam wydanie z 1976 roku) książkę, która w popularnonaukowy sposób tłumaczy różnorakie zagadnienia związane z fizyką. Do znalezienia w antykwariacie lub na allegro.

0 głosów
odpowiedź 15 kwietnia 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Matura z Fizyki jeśli umiesz całkować i pochodne... Nie robisz głupich błędów, ogarniasz to ok, ale jeśli nie ... lepiej pisz z matematyki. Matmę masz wszędzie na różnych kierunkach jest bardziej uniwersalna a i łatwiejsza. Jesteś w stanie się jej nauczyć, bo zadania rozwiązujesz według algorytmu... tak po prostu krok po kroku jak komputer, te same zasady i nic więcej. W fizyce tak nie jest. Na tym egzaminie umiejąc rozwiązać zadania... nie poradzisz sobie, bo to nie wszystko oni wymagają wiedzy ogólnej teorii, to są pytania pod chwytliwe a,b,c,d, zadania z którymi nigdy wcześniej się nie spotkałeś, teoria która się miesza... strasznie, a po 2 tygodniach już w zasadzie nic ja nie pamiętam co miałem, bo właśnie studiuję fizykę i jest okropnie, zapiernicz, każdego dnia a i tak lecę na 3 lub kolokwia których nie zdaję, mature z fizyki też pisałem i powiem że jest to co innego niż jest na studiach. Pisz matmę...., bo jest łatwiejsza to tylko zwykłe rachunki których i tak każdy będzie od ciebie wymagał na studiach. Masz mnóstwo pomocy naukowych w internecie khanacademy, matematyka+, kanały na youtube.... e_trapez, podręczniki... np. analiza_matematyczna 1... ja tam miałem powtórzenie liceum, także możesz to robić pod maturę rozszerzoną, bo to praktycznie to samo, a znajdziesz zadania z gotowymi rozwiązaniami.
komentarz 15 kwietnia 2017 przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
Wlasnie matematyke rozszerzoną bede piasal na 100%. Fizyka to cos co jest  potrzebne na studia związane z informatyką, czym bardziej ze mam na oku Politechnike Wroclawska a tam fizyka i matematyka grają pierwsze skrzypce. Wracając jeszcze do fizyki to moja wiedza na tą chwile jest beznadziejna dlatego chce isc na korepetycje i mysle ze dzieki samozaparciu dam rade ja napisac z przyzwoitym wynikiem :D
komentarz 15 kwietnia 2017 przez Mateusz Analityk Stary wyjadacz (13,710 p.)
Nie bądź taki pewien, że uda ci się strzelić 100 % z matury, rozszerzonej. U na na polibudzie ludzie z informatyki na informatyce mają jedynie podstawy fizyki to znaczy kinematykę i fale. Przerabiając 2 pierwsze tomy z Resnicka masz już praktycznie całą wiedzę fizyczną jaka tam jest potrzebna, ale na informatyce masz matematykę tzw, Analiza Matematyczne, Metody Numeryczne, Tworzenie Algorytmów, Matematykę Dyskretną, Programowanie w C i C++ i przedmioty uzupełniające na pierwszym roku. Rzeczy niezbędne które wymagają matematyki biegle opanowanej na poziomie rozszerzonej. Jak jesteś aż taki dobry to od czasu do czasu dla przyjemności licz proste całeczki. Khanakademy pozwala ci się rozwijać we własnym zakresie bez konieczności brania korepetycji za pieniądze. Warto, a tyle jest tam wiedzy. Spróbuj regularnie robić khanacademypolska. Ciągi, Granice, Pochodne to mieliśmy na pierwszym semestrze. Taką powtórkę. Na Fizyce na pierwszych zajęciach mieliśmy całki. Książkę już dałem, Analiza Matematyczna 1, zadania, przykłady i zadania. Jak chcesz napisz mi na pw to ci prześlę w PDF na meila.
komentarz 16 kwietnia 2017 przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
Wiem ze nie napisze matematyki na 100% chodziło mi o to ze napisze na pewno matematyke na rozrzeszeniu :D a czy na 100% możliwych punktów to sie okaże :D

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 857 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,720 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ryu Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 422 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...