• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel - System rang

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
146 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w PHP przez Vatahar Początkujący (440 p.)
Witajcie, mam taki problem. Mianowicie robie sobie strone i potrzebuje tam systemu rang jak na forum tzn. Od danej iloaci pkt zmienia sie ranga. Teraz mam pytanie jak to xrobic ja kombinowalem tak:
Mam 2 tabele
Jedna przechowuje dane takie jak:
Jaki post ktos dodal
Liczbe pkt za to
Id uzytkowbika ktory to dodal:

Druga:
Przechowuje dane z nazwa rangi i iloacia punktow ile trzeba miec zwby ja zdobyc.

I tu sie zatrzymem bo nie wiem jak zrobic aby to sie automatycznie aktializowalo jak uzytkownik bd mial potrzebna iloac punktow to zeby awansow. Dodam ze w tabeli z uzytkownikami przechowuje jedno pole jako ranga_id i tu mam id rangi z tabli z jej nazwa itd 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 27 kwietnia 2017 przez Vatahar
 
Najlepsza
1 po każdej akcji która może modyfikować stan punktów sprawdzasz czy został osiągnięty limit na daną rangę

 

2 (wydajniejsze) co 2-3h odpalasz crona który sprawdza ilość punktów i modyfikuje wszystkim użytkownikom rangi jeżeli osiągneli wymaganą ilość punktów
komentarz 15 kwietnia 2017 przez Vatahar Początkujący (440 p.)
Dobra dzięki.

A jeszcze jedno jak to sprawdzić czy ktoś osiągnął dany poziom punktow?

Bo w tabeli z nazwami rang jest kilka rang i poziomów.
komentarz 25 kwietnia 2017 przez Rafał Morawiec Nowicjusz (200 p.)
Musisz pobrać wszystkie posty użytkownika i zsumować punkty a następnie pobrać "największą" (tą, która wymaga najwięcej punktów) rangę, która mieści się w tej ilości punktów. Jeśli użytkownik ma mniejszą rangę to ją aktualizujesz.

Ja bym się nie bawił w crona tylko w przypadku dodania punktu od razu sprawdzał albo wysłał kolejki (queue)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 171 wizyt
pytanie zadane 21 lutego 2021 w PHP przez Delh Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 104 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2020 w PHP przez xnerwo Gaduła (3,270 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...