• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel - System rang

0 głosów
88 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w PHP, Symfony, Zend przez Vatahar Początkujący (420 p.)
Witajcie, mam taki problem. Mianowicie robie sobie strone i potrzebuje tam systemu rang jak na forum tzn. Od danej iloaci pkt zmienia sie ranga. Teraz mam pytanie jak to xrobic ja kombinowalem tak:
Mam 2 tabele
Jedna przechowuje dane takie jak:
Jaki post ktos dodal
Liczbe pkt za to
Id uzytkowbika ktory to dodal:

Druga:
Przechowuje dane z nazwa rangi i iloacia punktow ile trzeba miec zwby ja zdobyc.

I tu sie zatrzymem bo nie wiem jak zrobic aby to sie automatycznie aktializowalo jak uzytkownik bd mial potrzebna iloac punktow to zeby awansow. Dodam ze w tabeli z uzytkownikami przechowuje jedno pole jako ranga_id i tu mam id rangi z tabli z jej nazwa itd 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,760 p.)
wybrane 27 kwietnia 2017 przez Vatahar

Najlepsza
1 po każdej akcji która może modyfikować stan punktów sprawdzasz czy został osiągnięty limit na daną rangę

2 (wydajniejsze) co 2-3h odpalasz crona który sprawdza ilość punktów i modyfikuje wszystkim użytkownikom rangi jeżeli osiągneli wymaganą ilość punktów
komentarz 15 kwietnia 2017 przez Vatahar Początkujący (420 p.)
Dobra dzięki.

A jeszcze jedno jak to sprawdzić czy ktoś osiągnął dany poziom punktow?

Bo w tabeli z nazwami rang jest kilka rang i poziomów.
komentarz 25 kwietnia 2017 przez Rafał Morawiec Nowicjusz (200 p.)
Musisz pobrać wszystkie posty użytkownika i zsumować punkty a następnie pobrać "największą" (tą, która wymaga najwięcej punktów) rangę, która mieści się w tej ilości punktów. Jeśli użytkownik ma mniejszą rangę to ją aktualizujesz.

Ja bym się nie bawił w crona tylko w przypadku dodania punktu od razu sprawdzał albo wysłał kolejki (queue)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 39 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia w PHP, Symfony, Zend przez jzebala Obywatel (1,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 21 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Venom123 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 59 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Ziito Użytkownik (670 p.)
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

62,455 zapytań

108,603 odpowiedzi

226,736 komentarzy

36,181 pasjonatów

Przeglądających: 175
Pasjonatów: 15 Gości: 160

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...