• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Algorytmy sortowania potrzebne na maturę z informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,199 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2017 w Algorytmy przez ArturoS159 Początkujący (440 p.)
Witam mam pytanie jak się nauczę sortowania bąbelkowego, wstawianie i selekcje to czy mi to wystarczy do matury z informatyki czy nie zabardzo?
komentarz 14 kwietnia 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
edycja 14 kwietnia 2017 przez VirtualMember
teoretycznie nawet samo bąbelkowe ci wystarczy, nigdzie nie rozkażą tobie użyć tego i tego sposobu. Nawet na teorii mają zwyczaj tłumaczyć takie rzeczy.
komentarz 14 kwietnia 2017 przez ArturoS159 Początkujący (440 p.)
Ok dziękuję bardzo :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2017 przez d0n Mądrala (6,440 p.)
"algorytmy sortowania ciągu liczb: bąbelkowy, przez wybór, przez wstawianie liniowe lub binarne, przez scalanie, szybki, kubełkowy"

http://www.algorytm.edu.pl/algorytmy-maturalne.html

Nie wiem czy ta strona jest wiarygodna, ale wygląda sensownie.
0 głosów
odpowiedź 20 stycznia 2019 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Cześć

Już pewnie dawno po maturze, ale pewnie przewija się przez ten wątek co roku pare osób ;)

Według podstawy programowej dla IV etapu edukacyjnego (zakres rozszerzony z informatyki) [źródło]:

algorytmy sortowania ciągu liczb: bąbelkowy, przez wybór,
przez wstawianie liniowe lub binarne, przez scalanie, szybki,
kubełkowy

Tak naprawdę bardzo mało prawdopodobne jest to, że będziesz musiał użyć jakiegoś konkretnego algorytmu. Nauczenie się quicksorta jest najlepszym rozwiązaniem. W jednym arkuszu widziałem kryterium aby użyć sortowania o złożoności czasowej co najmniej kwadratowej.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 644 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 274 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2020 w Algorytmy przez hackier Nowicjusz (170 p.)
–3 głosów
0 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2019 w C i C++ przez nietopi Nowicjusz (120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...