• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kopiuj/wklej do tabeli

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
116 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w SQL, bazy danych przez Mark Bogart Początkujący (400 p.)

Witam forumowicze,
Skończyłem prace nad własnym systemem w PHPie.
Chcę teraz zrobić pewne udogodnienie dla użytkowników i żeby nie musieli każdego wiersza kopiować do osobnych inputow w formularzu tylko wklejać całość tabeli.
Chodzi mi o to, że jeśli użytkownik do inputa lub textboxa wklei coś takiego jak załączam poniżej to każda linijka z prawej strony będzie wysyłana do osobnych wierszy w tabeli (dortmund do osobnego wiersza, bialystok do osobnego itp itd).
Nie wiem czy da radę zrobić coś takiego, więc zadaje tutaj pytanie, z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.

Z image Dortmund
Do image Bialystok
Towar Koparka
Początek trasy image
Cel trasy image
Zaplanowany dystans 1 040 km
Przebyty dystans 1 124 km
Accepted Distance 1 124 km
Zarobek 46 045 €
Mandaty 0 €
Doświadczenie (XP) 1 645 XP
Uszkodzenia 0 %
Ciągnik Volvo FH16 2012
Wykorzystane paliwo 362 l
Koszt paliwa 444 €
Najwyższa prędkość 92 km/h
Czas 13.4.2017 00:40

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
wybrane 17 kwietnia 2017 przez Mark Bogart
 
Najlepsza
Będzie duużo zabawy RegEx, ale dałoby radę.
Tzn dajesz plik, którego onclick kopiuje kod np html z tabelki (np json, tak chyba będzie prościej).
I każdy input podczas zmiany jego wartości sprawdza, czy przypadkiem nie zawiera jakiegoś charakterystycznego znaku. Np sprawdza czy zawiera gdzieś tag <tr> a za nim jest gdzieś <td>, albo czy zaczyna się klamrami, a wewnątrz są dwukropki i przecinki jeśli json.
Wtedy dane są przerzucane do tablicy asocjacyjnej (tak będzie większy porządek, ale możesz od razu wrzucić je do tabeli) i z niej uzupełniasz formularz.

Coś jak parsowanie html/json, z tym że tutaj nie grzebiesz przy kodzie pobranym skądś tam, tylko przy kodzie który ktoś ci wkleił w inputa.
komentarz 16 kwietnia 2017 przez Mark Bogart Początkujący (400 p.)
Nic z tego nie rozumiem. Znam PHPa, mysql'a i c# ale tego w ogóle nie pojmuje. Wytłumaczył być to jakoś łopatologicznie ?
komentarz 16 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

Wiesz co to jest maska wprowadzania? Na przykład w accessie
Są to zasady, według których mają być wprowadzane znaki
W programowaniu są to tak zwane wyrażenia regularne - regular expression (w skrócie RegEx)
Są często wykorzystywane do sprawdzania poprawności formularzy, zanim przejdą właściwą weryfikację
Prosty przykład
Adres email
Każdy adres email po ciągu znaków musi zawierać znak @, po którym jest ciąg znaków, po którym jest kropka, za którą jest ciąg znaków
(np nazwa@domena.pl), jeśli weryfikacja przez RegEx przejdzie poprawnie, jest sprawdzanie czy taki adres istnieje/jest w bazie

Ty będziesz sprawdzać czy to, co wpisała osoba, jest zgodne ze stylem jaki generuje twój skrypt kopiujący całą tabelę (masz skrypt np JavaScript który generuje a następnie wysyła ci do schowka kod zawierający informacje o tym w którym polu ma być jaka wartość).
Pozwoli to na odróżnienie osoby która wkleja całą tabelę, od osoby która wkleja pojedyncze wartości.

Jeśli osoba wklei całą tabelę, ty musisz wyciągnąć z niej odpowiednie wartości, co można zrobić na dużo sposobów.

Jeśli chcesz poćwiczyć wyrażenia regularne, polecam tą stronę RegExr

komentarz 17 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Jeszcze dopowiem żeby nie było
Pewnie jest jakiś lepszy sposób na wyciągnięcie tych danych, ale o nim nie słyszałem bo nie zajmuję się takimi rzeczami. To jest sposób w jaki ja bym to zrobił, korzystając z aktualnie posiadanej przeze mnie wiedzy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,916 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w C i C++ przez bamboleo320 Początkujący (450 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 467 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2016 w JavaScript przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2018 w Offtop przez adadadadadadad Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...