• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Visual studio Community 2017 C++ a windows form application

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,832 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Kurogami12 Bywalec (2,610 p.)
Jestem raczej początkujący z tego tytułu z góry przepraszam za (prawdopodobnie) banalne pytanie ale ostatnio zacząłem korzystać z Visual Studio 2017 C++, niby wszystko pięknie ładnie, chciałem sobie spróbować stworzyć aplikacje Windows Form Application i może czegoś nie zainstalowałem lub zainstalowałem źle lub po prostu czegoś nie rozumiem ale nie mam po prostu opcji żeby stworzyć windows form application (albo mam ale jakoś inaczej zapisaną i tego nie rozumiem..) w każdym bądź razie co musze zaimportować do mojego visual studio żebym mógł robić windows form application bez przeszkód? (póki co mam takie opcje: Aplikacja konsolowa Win32, Projekt systemu Win32, Pusty projekt, Projekt Makefile), sorki jeśli to banał, (ale jeśli to faktycznie banał to tym bardziej nie powinno być problemu z odpowiedzią) niestety nie znalazłem nigdzie wcześniej podobnego tematu.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
wybrane 13 kwietnia 2017 przez Kurogami12
 
Najlepsza
Nie masz zainstalowanego środowiska CLR , pozatym jeżeli chcesz twożyć aplikacje okienkowe w c++ przy użyciu CLR to jest to raczej odradzane
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Kurogami12 Bywalec (2,610 p.)
rozumiem, więc mógłbyś polecić mi może co by było lepsze? może c# albo java? i właściwie czemu jest to odradzane? w jakiś sposób spowalnia działanie programu? słyszałem wcześniej, że jeśli chce robić tego typu aplikacje to są lepsze języki niż c++ ale nadal nie rozumiem dlaczego
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Dokładnie to nie wiem. A nie chce ci nagadać głupot ;) Sam Microsoft w pewnym stopniu utrudnia tworzenie aplikacji CLR w c++. Możesz spróbować z jakaś inna biblioteka graficzna np Qt albo SFML
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Kurogami12 Bywalec (2,610 p.)
dobra, jeszcze jedno głupie pytanie ^^'' możesz powiedzieć jak zainstalować środowisko CLR? nie za bardzo to jakoś ogarniam więc rozumiesz.
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Szymon Ciompała Mądrala (6,280 p.)
Nie pamietam teraz co dokładnie musiało być zainstalowane (od bardzo dawna nie pracuje VS) ale chyba to wystarczy https://zapodaj.net/fb92256753ced.png.html
komentarz 13 kwietnia 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Dobieraj język pod potrzeby. W C++ tworzy się jak zależy ci na szybkości działania czegoś, kosztem tego jest pisanie kilka razy dłużej kodu aniżeli w innych obiektowych językach typu C#, java, które służą głównie do tworzenia aplikacji użytkownika. Jak zamierzasz pisać aplikacje na telefony to wybierz jave, jak na windowsy to C#. W java również masz możliwość pisania na windows, nawet w C# na androida masz możliwość pisać, ale dlaczego C# jest lepszy od javy na windows, a gorszy na androida, to możesz poczytać w internecie hasła typu C# or java, C# vs java.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 652 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2018 w C i C++ przez Username Obywatel (1,350 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 898 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 16 października 2018 w C i C++ przez bart987 Nowicjusz (140 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...