• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Trzy systemy na jednym komputerze.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,166 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez rot13 Nowicjusz (160 p.)
Witam.

Aktualnie posiadam na swoim komputerze zainstalowane dwa systemy: Windows 7 i Ubuntu i z przyczyn edukacyjnych czy też po prostu dla zabawy chciałbym doinstalować jeszcze Kali Linux'a. I moje pytanie brzmi: Jak przeprowadzić tę operację, aby przebiegło wszystko pomyślnie ( kopia zapasowa oczywiście zrobiona :P ) ? Czy po zainstalowaniu będę musiał grzebać w plikach, aby dodać Kali-Linux'a do GRUB'a czy sam wykryje jego "obecność" ?

PS. Wiem, że mógłbym również zainstalować go na VirtualBox'ie, ale maszyny wirtualne mnie nie kręcą.
komentarz 13 kwietnia 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Wiec idz na hardcora i instaluj katoolin na ubuntu. *.0

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez tangarr Mędrzec (154,780 p.)
Prawdopodobnie GRUB sam wykryje wszystkie systemy (update-grub).
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Ja czegoś nie rozumiem - codziennie jest kilka postów na temat instalacji kilku systemów operacyjnych obok siebie i tyle samo, na temat tego, że coś się zepsuło po takiej operacji. Sam też ubiłem kilka systemów przez takie instalacje.

Do potrzeb edukacyjnych i zabawy, znacznie lepszy jest virtualbox, a niektórzy, nawet na nim pracują.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
GRUB powinien spokojnie sobie poradzi z tą sytuacją, ale instalacja Kaliego na dysku twardym mija się z celem. Jest to system którego właśnie powinieneś się uczyć poprzez wirtualizację. Tylko tryb Live.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,995 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 260 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 560 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Kapi2222 Obywatel (1,220 p.)

92,536 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,451 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...