• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Trzy systemy na jednym komputerze.

0 głosów
870 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez rot13 Nowicjusz (160 p.)
Witam.

Aktualnie posiadam na swoim komputerze zainstalowane dwa systemy: Windows 7 i Ubuntu i z przyczyn edukacyjnych czy też po prostu dla zabawy chciałbym doinstalować jeszcze Kali Linux'a. I moje pytanie brzmi: Jak przeprowadzić tę operację, aby przebiegło wszystko pomyślnie ( kopia zapasowa oczywiście zrobiona :P ) ? Czy po zainstalowaniu będę musiał grzebać w plikach, aby dodać Kali-Linux'a do GRUB'a czy sam wykryje jego "obecność" ?

PS. Wiem, że mógłbym również zainstalować go na VirtualBox'ie, ale maszyny wirtualne mnie nie kręcą.
komentarz 13 kwietnia 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Wiec idz na hardcora i instaluj katoolin na ubuntu. *.0

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez tangarr VIP (137,840 p.)
Prawdopodobnie GRUB sam wykryje wszystkie systemy (update-grub).
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (26,970 p.)
Ja czegoś nie rozumiem - codziennie jest kilka postów na temat instalacji kilku systemów operacyjnych obok siebie i tyle samo, na temat tego, że coś się zepsuło po takiej operacji. Sam też ubiłem kilka systemów przez takie instalacje.

Do potrzeb edukacyjnych i zabawy, znacznie lepszy jest virtualbox, a niektórzy, nawet na nim pracują.
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (207,330 p.)
GRUB powinien spokojnie sobie poradzi z tą sytuacją, ale instalacja Kaliego na dysku twardym mija się z celem. Jest to system którego właśnie powinieneś się uczyć poprzez wirtualizację. Tylko tryb Live.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,647 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Kapi2222 Obywatel (1,220 p.)

87,907 zapytań

136,494 odpowiedzi

304,313 komentarzy

58,286 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...