• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Javascript klikanie w przycisk na stronie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,130 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w JavaScript przez raverssis Początkujący (330 p.)
Witam wszystkich, dopiero raczkuję z js więc proszę o wyrozumiałość :)
Mój problem wygląda w następujący sposób, chciałbym napisać skrypt, który pozwoli mi klikanie w jakiś przycisk na stronie np. na youtube przycisk subskrybuj, i w tym miejscu pojawia się problem ponieważ nie wiem jak to wykonać. Z góry dziękuje za pomoc :)
1
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Shaoi Mądrala (7,020 p.)

Poczytaj o getElementById oraz addEventListener.

1
komentarz 13 kwietnia 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

ewentualnie querySelector

komentarz 13 kwietnia 2017 przez raverssis Początkujący (330 p.)
Mógłbyś coś powiedzieć o addEventListener? Dodam, że mój przycisk jest przypisany jako class'a więc z tego co wyczytałem powinienem użyć getElementsByClassName
1
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Shaoi Mądrala (7,020 p.)

Myślę, iż dodanie id nie stanowi problemu.

Co do addEventListener to przypisujesz do niego odpowiednie zdarzenie, oraz funkcję, w której definiujesz co ma się stać po kliknięciu w przycisk.

komentarz 13 kwietnia 2017 przez raverssis Początkujący (330 p.)
Czyli np. 'click' i przejście na inną stronę tak? Jest taka możliwość? Jeśli jest to jak przypisać przejście na inną strone
1
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Shaoi Mądrala (7,020 p.)
window.location.href = 'link-do-strony';
komentarz 13 kwietnia 2017 przez raverssis Początkujący (330 p.)
Dzięki za wszelką pomoc, jednak dalej mam problem mianowicie totalnie nie kumam jak to podpiąć pod siebie wpisuje to w console w chrome i wyskakuje mi error. Chciałbym,aby skrypt sam klikał w miejsce o id="przycisk" a następnie przechodził do strony window.location.href = 'google.com';. Sorry wielkie za pewnie banalne pytania ale tak jak pisałem na poczatku jestem całkowicie zielony w temacie.
2
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Shaoi Mądrala (7,020 p.)
Więcej gotowców Ci nie podam. Twoim przyjacielem jest wujek Google.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 420 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2016 w HTML i CSS przez Captivity Obywatel (1,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2016 w HTML i CSS przez Michał_Warmuz Mądrala (5,830 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 121 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,090 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...