• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

namierzenie lokalizacji poprzez numer aukcji ??

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
358 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
witam

czy da się namierzyć lokalizacje użytkownika portalu np alegro , ebay poprze numer aukcji jeśli tak to przez jaki program, strony. proszę o odpowiedź

pozdrawiam
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Lokalizację? Chodzi ci o taką GPS? Niby jak chciałbyś to wykonać za pomocą konta na portalu aukcyjnym?
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
dziękuje za odpowiedź okradli mnie z dużej sumy i chiałbym zacząć działać chodzi mio lokalizacje  gps  jeśli się nie da to czy da się wyciągnąć numer ip komputera z aukcji ?
4
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Takie sprawy zgłasza się chyba na policję. Po drugie co ci po lokalizacji komputera? Pójdziesz tam naklepać komuś, czy co? smiley

komentarz 13 kwietnia 2017 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
:D na policji sprawa leży od kilku miesięcy i nic nie wiadomo nadal myślę że namierzenie komputera dużo by dało można wyciągnąć ip z aukcji ?
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Nie wiem, po co ci dokładnie ta lokalizacja, więc nie będę się w to mieszał.
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
rozumiem dzięki
2
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie sądzę, aby którykolwiek portal udostępniał dla każdego na wyciągniecie ręki IP swoich użytkowników.

Pytasz o Allegro czy który konkretnie? Jeśli zgłosiłeś na policję to przecież powinna ona zwrócić się do tego portalu z nakazem wydania adresu IP (czy tam innych danych jakie posiadają). Tyle że jeśli to był chociaż lekko myślący oszust to użył proxy/VPNa/Tora i szanse na jego odnalezienie oceniłbym w większości przypadków na lekko mówiąc niezbyt wysokie... Nie wiem jak w przypadku zagranicznych portali, które nie podlegają pod polskie prawo.

Prawnikiem ani znawcą tematu też nie jestem, więc to tylko moje przypuszczenia.
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Michał Wojtaś Obywatel (1,080 p.)
był to oszust z portalu7 ebay

lecz po kupieniu ten sam przedmiot pojawił się na portalu niemieckim qouka
komentarz 13 kwietnia 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Ebay blokuje logowanie przez Tora z tego co wiem, ale to bez znaczenia. Jesli policja do tej pory go nie zgarnela, to watpie abys Ty sobie poradzil, skoro zadajesz takie pytania. Litosci. Daj sobie spokoj i lepiej walcz o zwrot pieniedzy. Nie maja ubezpieczenia na ebayu?
komentarz 11 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

na policji sprawa leży od kilku miesięcy i nic nie wiadomo nadal myślę że namierzenie komputera dużo by dało można wyciągnąć ip z aukcji ?

Wtedy sam trafisz na policję... :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2017 przez jeic Użytkownik (860 p.)

Jedyną opcją jest zgłoszenie sprawy na Policję.
Tylko na oficjalnej drodze usługodawca jak E-Bay, Allegro itp może udostępnić dane nt. logowania w tym adres IP sprawcy.

Jeśli wysłał CI e-mail możesz spróbować sprawdzić nagłówki, ew. jakoś dojśc po mailu czy innych danych szukając ich w google czy na fb .

Powodzenia!
 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 23,836 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 121 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2023 w Hostingi, domeny, usługi przez Sandi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 298 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2022 w Systemy operacyjne, programy przez yszeek_ Nowicjusz (150 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...