• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Program wykradający dane - czy powie mi ktoś czy da się to zrobić.

Object Storage Arubacloud
–5 głosów
676 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez asdbf123 Początkujący (300 p.)
zamknięte 13 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk

Mam problem chciałem zrobić program który miałby wykradać dane. Znalazłem wszystko lecz ma to się odbywać nie za pośrednictwem programu .exe lecz .bat. Kiedy wpisuje w cmd (wiersz poleceń) komęde ,,dxdiag'' otwiera się okno i sprawdza. Teraz chodzi mi o to żeby te wszystkie informacje zapisywały się automatycznie a póżniej wysyłały na e-maila. Czy da się coś takiego zrobić? Tu jest kod którego użyłem.

@echo off
@color A
@mode 1000
@pause
dxdiag

 

komentarz zamknięcia: Przypuszczalnie może prowadzić do działania niezgodnego z prawem

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Czy Ty kolego jesteś świadom, że nawet w naszym, zacofanym prawnie kraju, są paragrafy na takich hakerów jak Ty?

Poza tym nawet jeśli chcesz coś tworzyć to mógłbyś się wysilić na coś bardziej ambitnego. Poprzez niepełnosprawny cmd nie wyślesz maila. 

3
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Z pytania wynika, że ten skrypt ma pobierać wersję biblioteki DirectX i wysyłać ją mejlem, a przecież to nic szkodliwego.

Jeśli kolega chciał jedynie wykonywać ten kawałek kodu na swoim komputerze, to nie jest to zakazane, a że nazwał ten proceder "wykradaniem", to już jego problem, że odbiór jest taki, jaki jest.
1
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Ty, jako osoba doświadczona w programowaniu patrząc na ten skrypt nie widzisz nic groźnego. W rzeczy samej tak jest. Ja patrzę przez pryzmat pytania i widzę gimnazjalną inspirację możliwościami cmd. Chyba każdy to przechodził. Każdy chciał być hakerem. 

1
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Molester Bywalec (2,920 p.)

Nie wiem ile razy jeszcze zobaczę jak ktoś używa zamiennie słowa haker i cracker. Haker to komputerowy pasjonat o ogólnej rozległej wiedzy w zakresie komputerów której nie używa do szkodzenia innym , natomiast cracker to osoba łamiąca zabezpieczenia w celu osiągnięcia przestępstwa. Nie ma między nimi znaku równości.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cracker

 

komentarz 13 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Czy na podstawie pytanie możesz wywnioskować, czy pytający to hacker czy cracker? laugh

komentarz 13 kwietnia 2017 przez Molester Bywalec (2,920 p.)
Haker to osoba doświadczona ("osoba o bardzo dużych, praktycznych umiejętnościach informatycznych" oraz "odznaczają się bardzo dobrą orientacją w internecie, znajomością wielu języków programowania, a także świetną znajomością systemów operacyjnych"). A jeżeli ktoś zadaje tego typu pytania to raczej dużego doświadczenia nie ma. Z drugiej strony wcale nie musi być crackerem - bo na przykład chce wiedzieć w jaki sposób coś działa, a nie de facto wykradać dane .To dość fałszywa dychotomia.
Cytaty pochodzą z wikipedii.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 647 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w Inne języki przez Kamil Grzegorz Różań Początkujący (270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 229 wizyt

92,571 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...