• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Skanowanie zawirusowanego dysku

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
143 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
zamknięte 12 kwietnia 2017 przez MisterVento3
Witam,

mam mały problem z dyskiem który złapał dziwnego wirusa. Wirus prawdopodobnie zainfekował moje 3 dyski, z czego główny jest na system ssd, nic ważnego na nim nie było, drugi na dane, gry, projekty i trzeci wszelkie kopie zapasowe, kopiowałem na niego wszystkie ważne dane podczas formatowania.I teraz mam problem, bo gdy go podłączam do kompa, momentalnie się zawiesza i nic nie da się zrobić. W jaki sposób mogę bezpiecznie podłączyć go do komputera tak, aby mógłbym skopiować dane lub go przeskanować?

Zastanawiałem się nad zbootowaniem jakiegoś linuxa i za jego pomocą przeskanować dysk, lecz nie wiem czy wirus znowu się nie przeniesie na inne dyski.
komentarz zamknięcia: Otrzymanie odpowiedzi
komentarz 12 kwietnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
Z tego co wiem mozesz sprobowac jednym z bootowalnych skanerow. Mozesz tez np podlaczyc, zbootowac linux live/windows live (hirens mial taka opcje). I na live mozesz dostac sie do dysku i skanowac do woli. Mam nadzieje ze cos pomoze
komentarz 12 kwietnia 2017 przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
Waśnie nie wiem czy podczas podłączenia dysku i zbootowania linuxa wirus się nie przeniesie na inne dyski
komentarz 12 kwietnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,880 p.)
Zbootuj Linuxa z pendrive. I podlacz tylko dysk zawirusowany. Sila rzeczy wirus nie bedzie miec za bardzo gdzie pojsc. Wtedy przeskanuj dysk i pendrive.
komentarz 12 kwietnia 2017 przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
No w sumie, nie pomyślałem o tym ;p

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
wybrane 12 kwietnia 2017 przez MisterVento3
 
Najlepsza
Możesz przeskanować tym  programem https://support.kaspersky.com/pl/viruses/rescuedisk
komentarz 12 kwietnia 2017 przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
Dziena, udało mi się odzyskać dysk i dane :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 361 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez EdeX Mądrala (5,110 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 617 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...