• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Skanowanie zawirusowanego dysku

0 głosów
46 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
zamknięte 12 kwietnia 2017 przez MisterVento3
Witam,

mam mały problem z dyskiem który złapał dziwnego wirusa. Wirus prawdopodobnie zainfekował moje 3 dyski, z czego główny jest na system ssd, nic ważnego na nim nie było, drugi na dane, gry, projekty i trzeci wszelkie kopie zapasowe, kopiowałem na niego wszystkie ważne dane podczas formatowania.I teraz mam problem, bo gdy go podłączam do kompa, momentalnie się zawiesza i nic nie da się zrobić. W jaki sposób mogę bezpiecznie podłączyć go do komputera tak, aby mógłbym skopiować dane lub go przeskanować?

Zastanawiałem się nad zbootowaniem jakiegoś linuxa i za jego pomocą przeskanować dysk, lecz nie wiem czy wirus znowu się nie przeniesie na inne dyski.
komentarz zamknięcia: Otrzymanie odpowiedzi
komentarz 12 kwietnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,710 p.)
Z tego co wiem mozesz sprobowac jednym z bootowalnych skanerow. Mozesz tez np podlaczyc, zbootowac linux live/windows live (hirens mial taka opcje). I na live mozesz dostac sie do dysku i skanowac do woli. Mam nadzieje ze cos pomoze
komentarz 12 kwietnia 2017 przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
Waśnie nie wiem czy podczas podłączenia dysku i zbootowania linuxa wirus się nie przeniesie na inne dyski
komentarz 12 kwietnia 2017 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,710 p.)
Zbootuj Linuxa z pendrive. I podlacz tylko dysk zawirusowany. Sila rzeczy wirus nie bedzie miec za bardzo gdzie pojsc. Wtedy przeskanuj dysk i pendrive.
No w sumie, nie pomyślałem o tym ;p

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (37,090 p.)
wybrane 12 kwietnia 2017 przez MisterVento3

Najlepsza
Możesz przeskanować tym  programem https://support.kaspersky.com/pl/viruses/rescuedisk
Dziena, udało mi się odzyskać dysk i dane :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 69 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 43 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

61,204 zapytań

107,094 odpowiedzi

223,009 komentarzy

32,535 pasjonatów

Przeglądających: 196
Pasjonatów: 3 Gości: 193

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...