• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie domowe z kursu 3 HTML wielkość 100% Co popsułem?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
163 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
edycja 12 kwietnia 2017 przez Robert de Clair

Witam Próbuję zrobić zadanie domowe ze zresetowanego kursu 3 HTML
Pierwszy problem z którym się zderzyłem to określenie w zadaniu "Interfejs ma zajmować 100% dostępnej przestrzeni" 20%/50%/30%
No ok ale jeśli uznam ze coś ma mieć łącznie 100% a potem chcę zrobić padding albo border to się to rozsypie. Nie zadziałał też padding podawany w %
Odpuściłem to i ustawiłem szerokość środkowej sekcji "na sztywno"
Pytanie jak zrobić by div main zajmował całe miejsce ograniczone tylko przez divy nav i tabela.
Parametr auto w divie .logo / .stopka działa divy te wypełniają cale wolne miejsce jakie zostają im w .box jednak .main nie ma ochoty rozepchać się na boki tak by wypełnić całą wolną przestrzeń.
Jakiś parametr? coś przeoczyłem w kodzie? A może cały mój sposób myślenia jest błędny.

I jeszcze jedno, dlaczego div robiący za container nie działa gdy nie postawi sie clear: both; bez tego parametru .pudlo po prostu "dziala" jakby na innym planie i nie dba od to co jest wewnątrz.

Edit: czy ktoś przede mną narzekał już na problemy z edycją posta gdy znajduje się w nim kod? przecież to jakaś granda. w phpbb znacznik code lepiej działał niż ten nadęty "code snippet" którego w trakcie edycji nie widać a który potwornie wkurza.
Edit zrezygnowałem z zamieszczeia tu kodu na rzecz dodania linków.

HTML
CSS

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 12 kwietnia 2017 przez Shaoi Mądrala (7,020 p.)
wybrane 12 kwietnia 2017 przez Robert de Clair
 
Najlepsza

Aby po dodaniu paddingu/borderu nic się nie posypalo, istnieje właściwość css, a mianowicie:

box-sizing: border-box;

 

Dla .nav, .main, .tabela możesz nadać width w %, przez co zawsze zajmą łacznie 100% dostepnego miejsca.

komentarz 12 kwietnia 2017 przez Robert de Clair Mądrala (5,300 p.)
edycja 12 kwietnia 2017 przez Robert de Clair
Bardzo dziękuję, to dokładnie to o co mi chodziło :) Jesteś wielki.
box-sizing to brakujący parametr w kursie drugim, który uniemożliwia precyzyjne wykonanie zadania z kursu 3
Jestem bardzo bardzo początkujący, więc wyszedłem z założenia, że wiedza w tych kursach jest narastająca bez przeskoków i luk.
Nie ukrywam, że ciut się zawiodłem kursem 4 gdzie właśnie zamiast obiecanego CSS dostaliśmy więcej HTML5

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 616 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2019 w HTML i CSS przez Radek Koniarski Użytkownik (870 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...