Masz 2 rodzaje zielonych świateł. Jedno z nich to całe zielone okrągłe, które informuje Cię, że możesz bezpiecznie opuścić skrzyżowanie po upewnieniu się, że nie wymusisz na nikim pierwszeństwa kto jedzie z naprzeciwka. Poza tym według mnie na poprawnie zbudowanych skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, jeśli Ty masz zielone światło to w tym samym momencie mają Ci, co jadą z naprzeciwka.
Drugie zielone światło to zielona strzałka (nie myl jej z inną zieloną strzałką obok sygnalizatora, która się zapala czasami w momencie gdy pali się czerwone). Informuje Cię ona o bezkolizyjnym zjeździe ze skrzyżowania. W tym momencie kiedy ty masz zieloną strzałkę wszyscy pozostali, zarówno inne samochody, piesi jak i tramwaje, mają czerwone światło.
Poza tym - nawet jeśli masz zielone światło to uprawnia Cię to tylko do wjazd za sygnalizator. Nie zastępuje ono zdrowego rozsądku. Jeśli widzisz, że ktoś wjeżdża na czerwonym to nie ryzykuj przejazdu z tłumaczeniem "bo ty miałeś zielone", bo czasami skutki mogą być nieodwracalne. 