• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie embedded

Object Storage Arubacloud
0 głosów
798 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2017 w C i C++ przez Dexterim Dyskutant (8,370 p.)
Moje pytanie brzmi czym się różni programowanie konsolowe w C/C++ od programowania embdedded z wykorzystaniem C/C++ ? Czy znając dobrze programowanie obiektowe jestem w stanie aplikować na staże związane z tą tematyka? Może pytanie jest głupie łatwe nie wiem. Czy jest ktoś w stanie podać główną różnice.

Z góry dzięki za odpowiedz.

P.S. Wiem, że tu chodzi o pisanie programów dla mikrokontrolerów ale prosiłbym o więcej szczegółów

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)

Embedded jest nastwione na wydjanosc, towoje zasoby sa minimalne, masz sie w tym zmiescic, wiec ni weim czy obiektowka jest dobrym wyborem, raczej unie i maksymalna organizacja kodu

komentarz 11 kwietnia 2017 przez Dexterim Dyskutant (8,370 p.)
Czyli tak naprawde jaka gałąź C++ jest najbardziej wykorzystywana
komentarz 12 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Raczej C, niz C++. Nie chyba umownej granicy co jest do czego, programowanie embedded jest  nastawione na minimalistyke, oszczedzanie mjejsca itp, wykorzystujemy cos wiele razy, a nie robimy tego kopie. Optymalizacja kodu lezy na pierwszym miejscu

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 412 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 327 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez newperspective Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 278 wizyt
pytanie zadane 31 października 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez newperspective Początkujący (310 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,637 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...