• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego stosujemy testowanie

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
343 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2017 w Inne języki przez Rout Bywalec (2,350 p.)
Witam,
Mam proste, ale nie koniecznie pytanie. Dlaczego stosujemy testowanie oprogramowania ?
komentarz 11 kwietnia 2017 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Żeby nie było przypadku, że kupujesz grę za 300 złotych, a ona ci się nie uruchomi, bo jest jakiś błąd i nigdy w nią nawet nie zagrasz przez to.
komentarz 11 kwietnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Po co w ogóle odpisujesz. To albo prowokacja, albo nie wiem [...] To moja siostra nawet wie...
komentarz 11 kwietnia 2017 przez Rout Bywalec (2,350 p.)
Widać że mało wiecie na temat testowania, i takie komentarze są zbędne. Wiem że każdy to intuicyjnie wie, ale myślę jak zadał bym wam pytanie podajcie 20 argumentów dlaczego stosuje się testowanie to byście polegli. I odpowiedzi typu gra za 300 zł, śmiesznie będą brzmiały (nie profesjonalnie)
komentarz 11 kwietnia 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
poziom dyskusji podwórko

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2017 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

Testowanie oprogramowania jest po to, aby przede wszystkim wykrywać wszelkie, wszystkie bugi/błędy, jakie zauważymy podczas odpalenia programu/skryptu. Np.: ktoś zaprogramował, że gdy postać wpadnie do wody to wtedy traci 10 złotych denarów. I teraz gdy ta postać wpadnie do wody, ale program/skrypt nie zabrał tych denarów, np.: gdy postać stanęła na "kancie wody", na "1 pikselu" to mamy do czynienia z nieprawidłowością w kodzie i trzeba dokonać poprawki i przy okazji wydać następne wersje programu, ale już poprawione. Testuje się jeszcze po to, aby zobaczyć jak szybko wykonują się jeszcze poszczególne programy i podprogramy. Mierzy się czas servera, w jakim odpowiedział w (ms) oraz czas odpowiedzi klienta też w (ms). Aby nie było tzw. lagów - https://pl.wikipedia.org/wiki/Op%C3%B3%C5%BAnienie_(informatyka).

Możesz wy'google'ować:

- https://en.wikipedia.org/wiki/Software_testing

- https://pl.wikipedia.org/wiki/Testowanie_oprogramowania

- http://www.guru99.com/software-testing.html

komentarz 11 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
nie wiem czy laczy sie to z tematem, ale mysle ze tak, to testy jednostkowe, tylko ze to bardziej kodu, a nie aplikacji
komentarz 11 kwietnia 2017 przez Rout Bywalec (2,350 p.)
Dokładnie chodzi tu bardziej o aplikacje a nie o sam kod w sobie. Np. zaoszczędzenie pieniędzy
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Aby np samoloty nie spadaly z ludzmi na ziemie. Pytanie powino brzmiec nie czy testujecie i po co, bo to jest jasne tylko jak sie to robi. A to temat rzeka i trzeba troche go zawezic podajac pewne dane.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2019 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 194 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2023 w C# przez Badur Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 173 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2022 w C i C++ przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...