• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[C++ Builder][MySQL] Dodawanie biblioteki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
503 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2017 w C i C++ przez Kamil128256 Nowicjusz (130 p.)
Cześć,

Piszę z prośbą o pomoc. Od kilku dni staram się dołączyć bibliotekę MySQL do C++ Buildera.

Biblioteka ta składa się z plików: "libmysql.a", "libmysql.dll", "mysql.h" oraz kilku innych plików "*.h". Wcześniej podłączyłem ją pod Code::Blocks i działało świetnie. Łączyłem się z MySQL i na nim praocowałem.

Jednak pojawiła się potrzeba zrobienia aplikacji okienkowej więc chciałem to podpiąć pod projekt w C++Builder. I ugrzęzłem...

Błagam o pomoc w dodaniu tej biblioteki. Może ktoś ogólnie wie jak dodawać biblioteki do Buildera. Albo jakiś inny trop.

Dziękuję z góry!
komentarz 11 kwietnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Jednak pojawiła się potrzeba zrobienia aplikacji okienkowej więc (...)

Przecież C::B ma wsparcie dla wxWidgets w postaci plugina wxSmith.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2017 przez maly Nałogowiec (37,190 p.)

Jeśli po dodaniu do projektu niezbędnych nagłówków MySql-a masz błędy kompilacji, jesteś w czarnej dupie więc zmień kompilator na normalny.

Jeśli po dodaniu do projektu przykładowego kodu(hello world) masz błędy kompilacji, jesteś w czarnej dupie więc zmień kompilator na normalny.

Jeśli po utworzeniu lib-a poleceniem:

implib.exe -a /path/to/libmysql.lib /path/to/libmysql.dll

masz błędy linkera, jesteś w czarnej dupie więc zmień kompilator na normalny.

Jeśli projekt się skompilował i nie działa, jesteś w czarnej dupie więc zmień kompilator na normalny.

Używając Buildera 6, jesteś w czarnej dupie więc zmień kompilator na normalny.

Życzę powodzenia w wychodzeniu z czarnej dupy:)

komentarz 11 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
nie kompilator, a IDE

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 988 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2017 w C i C++ przez voaeron Początkujący (370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 418 wizyt
pytanie zadane 9 października 2017 w C i C++ przez gabi_200 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 581 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w C i C++ przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...