• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór szkoły TI

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez majkusiak Początkujący (250 p.)
Witam! Stoję przed wyborem szkoły po gimnazjum. Informatyka to coś co lubię. Jeżeli miałbym coś wybrać to właśnie chciałbym to. Jestem średni jeżeli normalne osoby uzna się za początkujących. Co nieco tam umiem dowiedziałem się niektórych rzeczy przez czytane i grzebanie lecz nie lubię się sam uczyć. Czy umiem coś zaawansowanie? Chyba nie. Po trochu wszystkiego. Jestem dosyć dobry z matematyki i fizyki (ogółem wszystkich przedmiotów)

Czy dobrym wyborem jest technikum informatyczne w moim mieście powiatowym? Dużo się tam nauczę? Z jaką wiedzą mogę wyjść po tej szkole? Co mogę robić po szkole? Czy egzaminy są trudne?
komentarz 10 kwietnia 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
od siebie dodam, ze szkola (to moje zdanie) raczej duzo nie da. Liczy sie to co sam robisz w tym zakresie. Z moje gdoswiadczenia szkola malo mowi o kwestiach istotnych za to duzo krazy po tematach nic nie znaczacych. Ale szkola szkole nie rowna i nawet jak zmaiast o programowaniu bedziesz mial cos o sieciach - to tez sie przyda.

Ja uwazam studia za najbardziej zmarnowany czas w moim zyciu. Profesorowie w zdecydowanej wiekszosci maja przestarzala wiedza, nie sa na bierzaco, niektorzy uwazaja sie za bogow... na panstwowym etacie. Oczywiscie sa wyjatki - pasjonaci i fajnie jak bys takich mial na swojej drodze jak najwiecej.

 

Czy zamiast szkoly wybral bym praktyki? Hmmm trzeba sie tez wyszalec :) Ale praktyki i praca w jakiejs firmie IT da Ci wiecej niz szkola. A najwiecej da ci praca na wlasne konto. Wtedy sam zakladasz firme albo jestes profesjonalista, ktory sobie liczy pieniadze, ktore pozwola Ci zyc na poziomie. Nie mowie, ze tak jest w informatyce ale pracujac na kogos dorobisz sie tylko garba. Pamietaj, ze ktos na tobie zawsze musi zarobic, wiec czesto pracujesz na promil zmaiast na procent u siebie. Licz na siebie i zaufanych znajomych, caly czas sie rozwijaj. Buduj wlasne apki, bierz udzial w ciekawych startupach, omijaj ludzi, ktorzy sa stanowiskowo wyzej od Ciebie i zle Ci zycza - pozwoli Ci sie to zadziej wypalac.

 

Oczywiscie sa projekty tak duze, ze pracuja przy tym dziesiatki programistow ale wtedy zawsze MOZESZ a nie MUSISZ. I wlasnie tego ci zycze abys zawsze MOGL a nie MUSIAL.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Czy dobrym wyborem jest technikum informatyczne w moim mieście powiatowym? 

Bierz najbliższe TI.

Dużo się tam nauczę?

Tak, dużo podstawowych rzeczy. Tak abyś mógł iść na studia :), ewentualnie podjąć jakieś praktyki.

Z jaką wiedzą mogę wyjść po tej szkole? 

To zależy od Ciebie. Będziesz chciał się uczyć więcej to wyjdziesz z bardzo dużą wiedzą, ale tutaj nie zawsze (prawie nigdy?) można liczyć na pomoc nauczycieli. Tak jak już wspomniałem. Podstawowa wiedza, która da Ci możliwość podjęcia studiów lub praktyk. Jeżeli chcesz szczegółowo wiedzieć to wejdź sobie na stronę TI i poszukaj co proponują (duża większość proponuje to samo).

Czy egzaminy są trudne?

Masz 4 egzaminy do zdania: E12 (Montaż), E13 (Sieci), E14 (Strony) i matura. Mówią, że są one poukładane od najłatwiejszej do najtrudniejszej. Jak jest? Sam zobaczysz.

0 głosów
odpowiedź 10 kwietnia 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

Czy dobrym wyborem jest technikum informatyczne w moim mieście powiatowym?

Przed takim samym wyborem stałem cztery lata temu. Czy jest dobrym wyborem? Tak, jeżeli interesujesz się informatyką. Wtedy jeszcze nie miałem określonego kierunku - lubiłem PC i tyle. Miałem jednak małe doświadczenie; pisałem recenzje amatorskich gier na pewnym portalu, bawiłem się grafiką. Dopiero w trakcie nauczania doceniłem strony internetowe i tak oto jestem.

Dużo się tam nauczę?

W moim przypadku to dużo... zbędnej wiedzy. Jedynie treści, jakie mogłyby mi się przydać dalej to wiedza z E13(sieci komputerowe), która była naprawdę rzetelna. Na zajęciach z programowania poznałem składnię C++, ale programować nauczyłem się sam.

Z jaką wiedzą mogę wyjść po tej szkole?

Jeżeli uda Ci się zdać, otrzymujesz tytuł technika informatyka. Moim zdaniem nie jest on wiele warty i jeżeli nie zaczniesz sam coś robić, możesz obudzić z ręką w nocniku.

Co mogę robić po szkole? Czy egzaminy są trudne?

Patrząc na moich znajomych: kilku idzie do lokalnych interesów nie związanych z zawodem, kilku na studia, inni nie wiedzą co robić, jeszcze inni nie zdali E14 i nie wiedzą, czy poprawiać. Wszystkich nas łączy jednak jedna rzecz: matura, którą teraz każdy z nas ma głowie. Dużo osób mówi, że to od niej zależy ich kolejny krok. 4 lata to dużo czasu i moim zdaniem poważne zastanowienie się nad tym, co po technikum występuje gdzieś na przełomie roku kalendarzowego przed maturami. Co do egzaminów; dużo zależy od nauczycieli. Egzaminy zresztą często są dostępne w sieci przed egzaminem, co świadczy o ich niskim prestiżu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 669 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 284 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bing_Chilling Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ludek Obywatel (1,560 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...