• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie bloga

Object Storage Arubacloud
0 głosów
369 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)
Witam

Chciabym założyć bloga jednak stoje przed pewnym delematem a mianowicie nie wiem czy lepiej byloby zrobic wlasny system blogowy na php/html/css czy zmodyfikować wordpressa. Prosiłbym o waszą opinie

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Podobno własny system blogowy pisze się tylko dlatego, aby korzystać z gotowych rozwiązań ;).

Wordpress jest dobrą opcją jeżeli jesteś laikiem i nie chce Ci się bawić w cokolwiek. Ostatnio zauważyłem jednak, że bardzo dużo osób używa Jekylla jako podstawy swojego bloga. Są do tego jeszcze inne rozwiązania, chociażby polski Batflat.

Wybór należy do Ciebie, ale jeżeli masz tworzyć bloga, zdecydowanie łatwiej będzie bazować na gotowym silniku.
komentarz 3 stycznia 2019 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)
Wiesz może, czy ten Batflat pozwala, według licencji, korzystanie z niego na blogu, który będzie zawierał reklamy? Bo podział na licencję freeware i komercyjną zbił mnie trochę z tropu, a sama licencja za dużo mi nie wyjaśniła.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 9 kwietnia 2017 przez jpacanowski
Jeśli masz taki dylemat, to znaczy że twoje ambicje są większe niż tylko zainstalować gotowy CMS na serwerze i coś tam dorobić, bądź zmodyfikować. Jeśli wiążesz swoją przyszłość z webdev, to dużo się nauczysz przy takim projekcie własnego CMSa i do tego dobrze poznasz różne ciekawe i nowoczesne technologie, które wykorzystasz w projekcie. Z kolei, jeśli chcesz robić coś innnego w życiu, to prawdopodobnie nie ma sensu pisać własnego CMSa, a po prostu skorzystać z jakiegoś gotowego. A jeśli chcesz dobrze poznać Wordpressa, tworzyć pod niego pluginy, itp. to też chyba nie ma sensu pisania niczego od zera, a po prostu lepiej będzie zagłębić się w gotowy już projekt / system CMS.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2017 przez Javowiec Pasjonat (21,560 p.)
Napisz od nowa, da Ci to dużo frajdy (jeżeli lubisz programować) i sporo się nauczysz, co zapewne zaprocentuje w przyszłości.

Plus zawsze to dodatkowy wpis do CV.
0 głosów
odpowiedź 9 kwietnia 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)

A ja polecę system bloga na githubie. :P

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 250 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Nasze projekty przez Czarus0 Obywatel (1,040 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2019 w Systemy CMS przez Suska Łukasz Użytkownik (560 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...