• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmieniajaca sie nazwa sieci.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
359 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Od pewnego czasu zaobserwowalem, ze stosunkowo niedaleko mnie pojawia sie siec, ktora codziennie zmienia nazwe. Raz jest Audi-534Dt, a drugi raz lenovo-lg345, pozniej samsungi, LG itd. Nie jest to hotspot, jest to normalna siec zabezpieczona WPA2. Czy ktos sie po prostu bawi routerem lub moze byc w tym jakis cel? Skrypt zmieniajacy nazwe, jesli tak, to po co?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
hmm pewnie po to by zmienic nazwe z Audi-534Dt na lenovo-lg345 i na samsungi oraz LG. Moze to jakas dziupla i testuja kradziony sprzet? Albo robia megatrona? To moze byc tez cyber oddzial isis szykujacy atak terrorystyczny albo ociezale umyslowo dziecko.

 

Jak naprawde chesz sie dowiedziec co tam jest grane to kup moc w chmurze czy tam zapusc sharka lub jak sie znasz puknij exploitem i bedzie wszystko jasne.

 

Na 90% ktos mu non-stop puka skryptem, wiec koles maluje drzwi (zmienia nazwe sieci) ale ekspertem nie jestem. Zreszta przy zmyslnym skrypcie po topologi sieci dalej mozna pukac do tygo samego numeru.

Koles mogl tez obejrzec hope-x i stwierdzic, ze warto robic cokolwiek aby sie zabezpieczyc i jego pomyslem byla zmiana sieci.

 

Pytanei z sensu, dlaczego motyl, ktory kolo mnie przelecial byl zielony.
komentarz 7 kwietnia 2017 przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)
Niecodzienne masz porownania kolego... Przejscie na tryb monitora co ciekawe w ogole nie pokazuje tej nazwy sieci, przynajmniej na innym adapterze. Zmiana nazwy aby sie zabezpieczyc? Dziwny pomysl. Przeciez po BSSID skrypt go dziubnie.

Co miales na mysli mowiac "zapusc sharka?". A exploitami nie chce mi sie bawic. To nie jest dorm studentek, nie wspominajac o aspektach prawnych, ktorych lamac nie mam zamiaru. :)
komentarz 9 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Zapewne masz mocną antenę i wyłapuje po wifi telefony,tablety i inne urządzenia które nie mają zabezpieczonej sieci po wifi.

Też mam mnóstwo sieci o różnych nazwach i się pokazują i nie pokazują.

Przeważnie te same nazwy.

Jak jest ich dużo to może jest tam jakaś dziupla i sprawdzają co i jak działa jak się zmnieniają.

Pytanie dziwne ale kto się tym przejmuje?

Sam jesteś inwigilowany przez google i inne korporacje więc się przejmujesz ludźmi którzy nie mają zielonego pojęcia o hackingu, lub aircrack i systemie operacyjnym Kali.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 90 wizyt
pytanie zadane 4 października 2021 w Sieci komputerowe, internet przez chakip Nowicjusz (210 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez LenyBomba Nowicjusz (140 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...