• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z łącznością internetu - dns, proxy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
853 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez Frogsia Nowicjusz (120 p.)

Otóż mam taki problem z internetem, że od niedzieli ciągle wywala jakiś problem z DNS. Ogólnie to zdarza się to o wiele częściej ale teraz to kilka razy dziennie. Szczerze bardzo słabo znam się na sieciach komputerowych. Myślałam, że może uda mi się coś więcej dowiedzieć i chodziłam przez chwile na informatykę, ale byłam zmuszona zrezygnować.
Wracając jednak do sprawy. Mam internet radiowy, bo kłamliwy operator na terenie Wrocławia zwodził nas, że nie może podłączyć światłowód i najprawdopodobniej będziemy zmieniać na innego. Internet jest w kostce w ścianie (niestety nie napisze jak to profesjonalnie się nazywa) - przeprowadziłam test ping na routerze, który jest podłączony kablami do tego gniazdka. Router model RT-N14U. Podczczas wysyłania 5 pakietów na www.google.pl wychodzi 100% loss czy będę w innym pokoju na wifi czy nawet jeżeli podłączę się kablem zawsze to samo. Przeprowadziłam kolejny test tym razem na systemie (http://ifotos.pl/z/aahraep) i z tego co zrozumiałam na pewnej stronie było napisane, że loss jest 1. czyli gdzieś gubi u mnie sygnał przez router. Szukałam w opcjach i gdzieś niby mogę na routerze wpisać stały dns (albo na kompie) i powinno być ok, tyle że nie mogę tego znaleźć... nie mam pomysłu co mogę jeszcze zrobić, bo do operatora to cud się dodzwonić poza tym że mają swoich klientów w nosie...
Nie rozumiem tego zupełnie, że na wifi już od niedzieli to nawet wywala mnie z telefonu.
Inna sprawa że mój durny komputer z windowsem 8.1 ciągle gubi proxy i nie wiem co z tym zrobić ;/
Jedyne co pozostaje mi wierzyć że operator inny przejmie inicjatywę światłowód i w końcu normalnie będę miała internet bez wywalania i buforowania po kilka minut...

Dodaje jeszcze zdjęcie jak wygląda prędkość według strony internetowej istny armagedon - http://ifotos.pl/z/aahraea

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2017 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Router RT-N14U jest bez anten ?

Wpisanie DNS jest w opcji konfiguracji WAN, poniżej masz zdjęcie

 i jest tam serwer dns1 i serwer dns2 

dla  serwera google jest adres 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Zrywanie połączenia może także nastąpić wtedy gdy zasięg gubi,

Znajomy ma router d-linka bez anten to ma taką sytuację że jak siedzi na internecie to po około  2 do 3 godzin  zerwie mu połączenie i musi od nowa się połączyć z  internetem. Nie jest to internet przez sieć radiową a sieć kablową.

 

 

komentarz 14 kwietnia 2017 przez Frogsia Nowicjusz (120 p.)
Dziekuje za odpowiedź jak wroce ze szpitala to zobacze co i jak. Wlasnie z tego internetu czasem potrafi wyrzucić kilka razy a czasem nawet wyswietla blad polaczenia. Bardzo czesto dzieje sie tak z soboty na niedziele.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 508 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 438 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,819 wizyt
pytanie zadane 8 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez GoldKasztan Nowicjusz (220 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...