• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własny Ice Climber na zajęcia programowania

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
490 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2017 w C i C++ przez magicznyukf Początkujący (260 p.)
Witam, na zajęcia programowania C++ na mojej uczelni dostałem zadanie stworzenia własnej gry. Muszę zrobić grę zbliżoną mechaniką do Ice Climber. Bardzo prosżę o porady, przydatne linki lub jakąkolwiek pomoc od czego najlepiej zacząć;)
komentarz 7 kwietnia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
będziesz korzystać z jakiejś biblioteki (SDL/SFML) czy w konsoli
komentarz 7 kwietnia 2017 przez magicznyukf Początkujący (260 p.)
Gra niestety (albo stety) nie może być w konsoli. O powyższych bibliotekach nie słyszałem, ale chętnie poczytam;)
komentarz 7 kwietnia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
To w jaki w końcu sposób chcesz przedstawić swoją grę, czy to ma być tylko kod... w co wątpię.

Przedstaw krótko co już umiesz, obiektowość, dziedziczenie, abstrakcja, czy dopiero strukturalnie, jak stoisz z dynamiczną alokacją pamięci, struktury danych, stos, kolejka, vector
komentarz 7 kwietnia 2017 przez magicznyukf Początkujący (260 p.)
Do tej pory miałem niewiele - dopiero programowanie strukturalne, może nie jestem w tym  expertem, ale troche wiedzy posiadam (Z tego co napisaleś, tylko vector jest mi obcy)
komentarz 8 kwietnia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
edycja 8 kwietnia 2017 przez Pajdas

1. nadal nie odpowiedziałeś jak to chcesz renderować

mokrowski zaproponował ci SMFL, który także ci polecam...

2. vector może ci się przydać do np. usuwania obiektów, zapoznaj się z nim bo jest bardzo łatwy.

3. zaplanuj jakie moduły ma obsługiwać gra.
grawitacja (fizyka)
animacja
ładowanie tekstury
kreator poziomów
wczytywanie poziomów z pliku
ruch
kolizje
itd.

4. Podaj więcej informacji
jakie są wymagania, na kiedy masz to wszystko zrobić, czy możesz liczyć na pomoc nauczyciela, czy polecenie daje ci dowolność, czy ma jakieś zastrzeżenia, czy to musi być Ice Climber czy może coś innego

komentarz 8 kwietnia 2017 przez magicznyukf Początkujący (260 p.)
Pewnie spróbuję z tym SMFL.

Musi to być coś zbliżonego właśnie do tej gry. Każdy dostał swoją do zrobienia. Mam na to jakies 1,5 miesiąca. Nie musi być jakos bardzo rozbudowana, posiadać wiele poziomów. Ma być zachowana podstawowa mechanika oryginału. Ciężko mi podać jakieś szczegóły bo nigdy nie miałem styczności z czymś podobnym

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2017 przez Pajdas Mądrala (5,930 p.)
Jeżeli zależy ci na tym projekcie to przyłóż się do tego. Podziel swoją pracę na elementy.

Najpierw przygotuj sobie 3, 4 grafiki.

Zaimplementuj poruszanie, kolizję, animację, przeciwników, proste AI itd.

Jeżeli nie znasz jeszcze SFML to na początek zrób jakiegoś ludzika który będzie się poruszać i będzie animowany, wyświetlaj tekst, możesz stworzyć jakieś proste GUI do tworzenia poziomów.

Jeżeli nie masz doświadczenia to proponuje się pospieszyć bo może czekać cię dużo pracy, wykańczanie projektu jest najtrudniejsze i najdłuższe.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
chyba na tym blogu koles robil proste gierki - moze tma cos znajdziesz - http://jsdn.pl/

Podobne pytania

+6 głosów
3 odpowiedzi 297 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 214 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 229 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2020 w HTML i CSS przez niezalogowany

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...