• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak to połączyć

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
453 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2017 w Sieci komputerowe, internet przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
edycja 7 kwietnia 2017 przez lukas$

Witam,

Ma ktoś pomysł jak to połączyć?

Są w tym domu 3 routery; dwa są podłączone jako bridge a następnie do niego są podłaczone komputery 3 router jak podłączyć?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Mało czytelny schemat, poco rysunek domu? Wystarczy zwykłe drzewo co jest z czym połączone.
+słaba jakość, najlepiej gdybyś dodał go na jakąś stronę i dał link, wklejanie zdjęć tutaj nie ma za bardzo sensu, bo za dużo na nich nie widać
komentarz 8 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Zdjęcie>

http://imgur.com/a/8xdYV wrzucone.

3 routery to ISP

1 Tilgin HG2381

2 airlive 1200R

3 linksys ea4500

1 i 2 połączony jako most bez kabli.

Drugi router połączony jest z komputerami po LAN

Trzeci w garażu chciałbym też bez kabli po wifi ale nie łapie sygnału od 1 routera.
komentarz 8 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Średnio rozumiem problem, możesz zrobić przecież sieć LAN i połączyć wszystko kablami...
Wtedy routery będą pełniły rolę switch'y, z opcją połączenia przez wifi.
Za wyjątkiem jednego, który będzie dodatkowo służył do wyjścia do innej sieci (poza dom).
komentarz 8 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Kupisz jakąś listwę na kable, poprowadzisz je przy suficie, albo przy podłodze żeby się nie rzucało w oczy i po problemie.
Do tego masz mniejsze straty niż gdybyś łączył to po wifi (ściany będą osłabiać sygnał).
komentarz 8 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
rozumiem tylko ten dom to prowizoryczny rysunek niż jak jest w realu.

Ścian jest więcej na dole u góry też.
+1 głos
odpowiedź 8 kwietnia 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Z tego co widzę to 3 nie ma podłączeń do zewnetrznej anteny, a 1 nie wiem. Potrzeba jest tutaj jakaś antena kierunkowa w miarę dobra jeśli chcesz mieć zasięg
komentarz 8 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
1 i 3 nie mają anten zewnętrznych, ma tylko 2;

pierwszego nie mogę przerabiać bo jest od usługodawcy;

linksysa mógłbym przerobić tylko nie ma wejść na anteny - pozbawiłem go gwarancji.

Mysłałem o takim czymś -

http://pl.airlive.com/product/AC.TOP albo coś takiego tylko jak to wtedy połączyć? https://www.youtube.com/watch?v=LG-AZz_nm5E
komentarz 8 kwietnia 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
edycja 8 kwietnia 2017 przez ZakosiliMiNeta
Przecież drugie rozwiązanie to antena z tego co widzę na szybko. Lecz pierwsze to zwykły router z podpieciem anten. Ja bym bral rozwiązanie mikrotika + karta wifi + antena kierunkowa wyjdzie trochę taniej
komentarz 9 kwietnia 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Może zacznimy od tego czy ten router jest jakoś zabudowany czy coś(ten w bazie), czy moźna tam postawić własnie taką yagi czy inną kobyłe? Bo tak naprawdę najważniejsza antena jest w bazie by była mocna i ewentualnie karta by była trochę mocna
komentarz 9 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
edycja 9 kwietnia 2017 przez lukas$
Witam,

w tym linku są na dole obrazki kolejno jaki jest plan.

https://linustechtips.com/main/topic/105705-mod-9db-antenna-mod-for-linksys-ea4500-guide-and-log/

Przyjrzyj się.

1 router wisi na scianie u podłogi bo tam jest kabel dostawcy fiber.

Router ten nie posiada anten zewnętrznych.

2 Router posiada ten airlive 1200R podobno mają dobry soft. Łączy

3 Linksys to chce go zmodować te anteny zewnetrzne dodac i wgrać jakis lepszy soft jeśli się da.

Router 3 znajdowałby się na stole na dole parter w garazu - dzielą go ściany z betonu od dołu. Na pierwszym pietrze znajduje się router umieszczony jakoś po środku ale przy odbiornikach tv i ps4 i dodatkowo nie daleko router inny od firmy która oferuje usługi antywłamaniowe.

Do tego pierwszego routera po kablu jest podłączony ten router od tej firmy "security",telewizor,ps4

 

Jak przedstawiłem dom na rysunku to prowizorka ale rozmieszczenie jest identyczne
komentarz 10 kwietnia 2017 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
No okej ty chcesz przerobić linksysa, ale przeróbka dużo ci nie da, ponieważ najwięcej danych będzie szło z routera 1 ( od ISP ), a nie z 3. Więc dodanie mocniejszych anten na routerze 1, by wszystko rozwiązało, lecz on nie ma zewnętrzych podpięć pod anteny tylko jakieś badziewne wewnętrzne. Tak naprawdę co widzę to kupic jakiś router bezprzewodowy( patrz wyżej ) i spiąć go ethernetem z routerem ISP oraz dokupić jakąś dobrą dookulną antenę, wtedy cały problem by został rozwiązany.

Jest jeszcze drugie rozwiązanie by kupić wzmacniacz wifi i położyć jakoś pośrodku tej trasy, ale wzmacniaczy nigdy nie miałem w rękach, więc trudno mi się wypowiedzieć na ten temat
komentarz 10 kwietnia 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Wgrałem soft openwrt Lede z interfejsem Luci.

Tam jest opcja wzmocnienie sygnału.

Pierwszy router nie ma antenek.

Zamówiłem do linksysa rp sma pigtail + anteny 45cm 20dBi

Powinny się odnaleźć.
komentarz 25 maja 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Zakupiłem drugi router z antenami Tenda FH456 4 antenna covers 300M wifi router zmieniłem miejsce przez co odległość jest mniejsza i nie ustawiłem szyfrowania na routerze bo łączy się w sieci lokalnej.

Temat do zamknięcia.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 81 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Andrzej84 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 83 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...