• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z ruszeniem windowsa na USB

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,811 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Wozniaxos Nowicjusz (160 p.)
edycja 6 kwietnia 2017 przez Wozniaxos
Cześć !

Utworzyłem sobie pendrive'a z systemem windows 10 chcąc sformatować laptopa (2010 rocznik, oryginalnie win 7 Toshiba satellite a660 11-M), na którym aktualnie jest windows 10. Pendrive'a tworzyłem programem Rufus poprzez wcześniej ściągnięty obraz bezpośrednio od Microsoftu. Zaznaczyłem tam opcję dla starszych komputerów, pendrive został sformatowany etc etc, po restarcie komputera, ustawienia w BIOS'ie priorytetu na USB flash disk, pojawia się click any button to boot from USB, po kliknięciu klawisza komputer się restartuje i tak w koło Macieju. Próbowałem wgrać system na inny Pendrive - to samo, wkładałem do innnych portów USB - to samo. W takim razie wziąłem się za 7, kij tam z 10, utworzyłem sobie obraz dysku z płytki, na której mam 7, oraz znowuż Rufusem zrobiłem bootowalny pendrive - tutaj ciekawostka z płytki z której windows zawsze na tym komputerze sie odpalał. Tym razem inny błąd missing file Boot/BCD albo CBD już nie pamiętam, ale generalnie error. Ok, to natchnęło mnie aby sprawdzić pendrivy na innym komputerze - obydwa działają jak żyleta bez najmniejszych zarzutów na dość nowym stacjonarnym jak i na 2 laptopach podobnych roczników. Problem jest taki, że mój laptop ma dogorywający napęd cd i muszę to zrobić przez USB, dodam jeszcze, że emulacje USB mam włączoną i USB działają o czym świadczy działająca cały czas klawiatura, którą podpiąłem dla testów. USB też są raczej sprawne gdyż podczas działania komputera nigdy z nimi problemów nie było. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ? Z góry dziękuję na odpowiedź, pozdrawiam !!

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2017 przez niezalogowany
a spróbuj innym programem niz Rufus zrobić. Miaałem podobną sytuacje tylko że zamiast mi sie restartować pokazywalo mi jakieś dziwne znaki i zatrzymywał sie komputer. Żadnej reakcji. Zbootowałem pedriva w innym programie i chodziło :)
komentarz 6 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Rufus poprawnie nagrywa obraz Windowsa 10.
komentarz 6 kwietnia 2017 przez niezalogowany
A uniwersal USB installer? bo na nim bootowałem
komentarz 6 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Nie wiem, korzystam tylko z Rufusa i dd w Linuxe. Próbuj.
komentarz 6 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Dzięki za info :)
komentarz 25 kwietnia 2017 przez bazyl667 Początkujący (340 p.)
Polecam YUMI. Mały, prosty i skuteczny. Zawsze mam go w pogotowiu.
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Strzelam, że jest tam UEFI, więc:

Znajdź opcję "Boot Mode" i zmień na "CSM Boot", dodatkowo wyłącz Secure Boot.
komentarz 6 kwietnia 2017 przez Wozniaxos Nowicjusz (160 p.)

Gdzieś w internecie doczytałem się tego o czym prawisz, niestety mój BIOS nie oferuje takich frykasów, oferuje jedynie: (Tutaj akurat nie mam włożonego pendriva, oczywiście jak był włożony to w opcjach boot pokazywał się jak USB Flash disk (bądź podobne) i jedyne co tutaj w BIOS'ie mogłem zrobić to zmienić priorytet.

komentarz 6 kwietnia 2017 przez niezalogowany

Zaznaczyłem tam opcję dla starszych komputerów

Gdzie to zaznaczyłeś i w jakim celu; nagraj obraz normalnie.

Przywróć domyślne ustawienia w BIOS i ewentualnie zmień tylko "SATA Controller Mode" na AHCI. Ofc ustaw jeszcze pendrive jako pierwsze urządzenie bootujące (albo użyj boot menu). 

komentarz 6 kwietnia 2017 przez Wozniaxos Nowicjusz (160 p.)
Więc tak, resetowałem kilka razy ustawienia, jeżeli chodzi o Rufusa, to próbowałem takich opcji: Schemat partycjonowania MBR dla BIOS lub UEFI-CMS , nie zaznaczałem MBR tylko dla UEFI albo GPT dla UEFI, system plików NTFS, próbowałem FAT32 ale rufus nie pozwala dla plików ISO, w zaawansowanych opcjach znalazłem jeszcze coś takiego jak "Dodaj łatkę do starych biosów, dodatkowa (partycja etc)." Próbowałem z tą opcją oraz bez niej, zawsze efekt jest taki sam, nie działa.
–1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2017 przez Wozniaxos Nowicjusz (160 p.)
Spróbowałem najpierw przywrócić ustawienia fabryczne win 10 , niestety przy 50% wywaliło mi błąd więc zostałem bez softu, co zmusiło mnie do odkręcenia kilku śrubek i przełożenia cd-romu z innego lapka, teraz śmiga jak ta lala, problem rozwiązany, pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 23 października 2017 w Systemy operacyjne, programy przez kNNight Użytkownik (750 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 196 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 781 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...