• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy algorytm może być w ten sposób napisany ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
231 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w Algorytmy przez ArturoS159 Początkujący (440 p.)

Witaj mam pytanie czy mogę coś takiego napisać na maturze z informatyki ?

Krok 1: Wczytaj n. 
Krok 2: p:=2. 
Krok 3: Jeśli p=n, wtedy wypisz komunikat „tak” i zakończ. W przeciwnym razie przejdź do następnego kroku. 
Krok 4: Jeśli n mod p=0, wtedy wypisz komunikat „nie” i zakończ działanie algorytmu. 
Krok 5: Powiększ wartość zmiennej p o 1 i przejdź do kroku 3. 

i czy można np jeszcze go skrócić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
A co jeśli, ktoś wpisze n<2? Bo rozumiem, że to jest algorytm sprawdzania czy liczba jest pierwsza tak? Wydaje mi się że powinno przejść, jeśli byś ten warunek w/w dodał. Nie wiem czy dałoby się to skrócić, ale na pewno można byłoby to napisać w pseudokodzie.
komentarz 5 kwietnia 2017 przez ArturoS159 Początkujący (440 p.)
Tak jest to algorytm sprawdzania czy liczba jest pierwsza.Jak powinno przejść to ok :) Dzięki bardzo
komentarz 5 kwietnia 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Ja bym poczekał, aż ktoś inny odpowie. Ale wg jakbyś dodał warunek że <2 to powinno przejść.
komentarz 5 kwietnia 2017 przez ArturoS159 Początkujący (440 p.)
Dzięki już sobie ogarniam to :)

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 220 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2022 w Algorytmy przez wojtikozi Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,030 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2018 w Python przez MazdyxX Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,061 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2019 w C i C++ przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...