• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[WYNIKI] Urodzinowy konkurs z nagrodami

VPS Starter Arubacloud
+62 głosów
5,186 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
edycja 25 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk

Wręczenie książki Bootstrap. Tworzenie własnych stylów graficznych od użytkownika radek024 odbędzie się w najbliższy wtorek 25.04. około godziny 20 na naszym kanale IRC! Przypomnę, ze otrzyma ją jeden z uczestników konkursu, niekoniecznie osoba która zajęła jakieś miejsce. Zapraszamy wszystkich chętnych do obserwacji na kanale.

Aktualizacja 25.04.2017 - książkę otrzymuje Dash!


 

Aktualizacja 21.04.2017 - głosowanie zakończone, mamy wyniki!

Miejsce 1 - VirtualMember
Miejsce 2 - Adamsky97
Miejsce 3 - Ivan
Miejsce 4 - Boshi
Miejsce 5 i 6 - Dash i xmentor

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy wyników! Ze zwycięzcami skontaktujemy się możliwie najszybciej poprzez wiadomości prywatne. Wręczenie książki od użytkownika radek024 odbędzie się już niedługo na IRC, podam wcześniej dokładny termin, aby chętni mogli wejść i zobaczyć.


 

Aktualizacja 17.04.2017 - rozpoczynamy głosowanie! Zapraszam do obejrzenia prac i oddania swoich głosów.

Przypomnę, że można oddać maksymalnie 3 głosy na 3 różne prace. Nie można również głosować na swoją pracę. Głosować mogą tylko użytkownicy zarejestrowani przed 04.04.2017 (względy bezpieczeństwa głosowania). Głosowanie trwało będzie do 21.04.2017 do godziny 20:00. Po zamknięciu możliwie najszybciej opublikujemy wyniki i skontaktujemy się poprzez wiadomości prywatne celem przekazanie nagród.


 

Dzisiaj główny dzień naszych obchodów drugich urodzin - dzień zaistnienia forum w Internecie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs z nagrodami.

Waszym zadaniem jest stworzenie czegoś w rodzaju spotu na temat forum. Nie ma to jednak być reklama przeładowana chwytliwymi hasełkami, a bardziej pokazanie historii, opowiedzenie tych dwóch lat. Zaprezentowanie wydarzeń, ważnych zmian, społeczności, może nawet jakiś znanych tematów, cytatów czy osób? Wyobraźcie sobie po prostu, że chcecie zaprosić tutaj znajomego i streścić mu to co się od początku istnienia forum ważnego wydarzyło, zaprezentować społeczność i to miejsce.

Standardowo spot kojarzy się z wideo, ale jako że jesteśmy forum informatycznym, a nawet odważyłbym się powiedzieć, że głównie programistycznym, to spot może być też wykonany w formie kodu - skrypt, strona www, program - jak zwał tak zwał. Forma wykonania pracy jest więc prawie dowolna: możecie zrobić to programując, ale też zmontować jakiś film czy animację. Jeśli chodzi o programowanie, to zadanie wykonać można w dowolnym języku. To, czy użyjecie czarno-białej konsoli ze zmieniającym się tekstem, czy zrobicie stronę z mnóstwem grafiki i efektów, zależy od was. Ograniczenie jest tylko jedno: czas trwania. Całość nie może trwać (odtwarzać się, prezentować itp.) dłużej niż 60 sekund.

Prace należy zgłaszać na specjalnej stronie konkursu. Zgłoszenie pracy w formie kodu powinno zawierać kod spakowany do archiwum .zip oraz jeśli to możliwe (w przypadku języków kompilowanych) gotowy plik wykonywalny. Dodatkowo dołączyć należy screenshot lub animowany plik gif, który użyty zostanie do prezentacji pracy podczas głosowania (obok i tak dostępny będzie do pobrania kod). W przypadku gdy praca jest plikiem wideo czy animacją, należy umieścić go w serwisie YouTube i podać tylko link na stronie ze zgłoszeniem (do głosowania zostanie automatycznie wstawiony w ramkę umożliwiającą odtworzenie na stronie). Prosimy o niepodpisywanie się w pracach.

Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę. Termin zgłaszania się upływa 16.04.2017 o godzinie 23:59:59. Po zamknięciu zgłoszeń odbędzie się publiczne głosowanie, które wyłoni najlepsze według publiczności prace. Będzie ono trwało od 17.04.2017 20:00 do 21.04.2017 20:00. Głosować na prace mogą tylko osoby, które założyły konto na forum przed dniem 04.04.2017, ale udział w konkursie oczywiście może wziąć każdy.

Główną nagrodą w konkursie jest roczna licencja personalna na dowolny, wybrany produkt firmy JetBrains. Oprogramowania tej firmy chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać - według wielu opinii tworzą jedne z najlepszych IDE do różnych języków, w tym np. C++ (CLion), Javy (IntelliJ IDEA) czy PHP (PhpStorm). Licencja personalna pozwala również na użytek komercyjny, w tym np. w szkole lub miejscu pracy (od firmowej różni się tylko tym, że może używać jej tylko jedna konkretna osoba, do której jest przypisana). Jej wartość, w zależności od produktu, to kilkaset złotych.

Nagrody ufundowali również Mirosław Zelent i Damian Stelmach. Łącznie w tym konkursie nagrodzimy aż 6 osób:

Ale ale! Jest jeszcze bonus dodatkowy. Jeden z użytkowników naszego forum - radek024 - wydaje właśnie swoją książkę: Bootstrap. Tworzenie własnych stylów graficznych. Postanowił on przekazać jej jeden egzemplarz jako nagrodę. Po zakończeniu konkursu przeprowadzimy losowanie na IRC (podamy wcześniej dokładny termin, aby każdy mógł wejść i zobaczyć) i jeden spośród wszystkich uczestników konkursu otrzyma tę książkę.

I to by było na tyle. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem, w którym znajdują się wszystkie szczegółowe zasady konkursy. Zachęcam do wzięcia udziału, bo jest o co walczyć. Przy wykonywaniu prac jak zawsze liczymy na waszą kreatywność i luźne podejście. Co prawda nie ja sam będę oceniał pracę, więc nie mogę powiedzieć na co zwrócą uwagę inni, ale myślę, że im praca będzie zawierała więcej ciekawostek, dystansu czy humoru, tym będzie ciekawsza.

Czekamy na zgłoszenia i życzymy powodzenia.
Przygotowałeś już swoją pracę? Zgłoś się tutaj.

Podziękowania dla JetBrains za ufundowanie nagrody! /
Thanks to JetBrains for sponsoring prize!

8
komentarz 4 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Dodatkowo krótka informacja poza tematem konkursu. Z okazji urodzin forum pomyśleliśmy też, że warto byłoby podziękować Mirosławowi Zelentowi za to wszystko. Co by nie mówić, ale gdyby nie on, to nie powstałoby to miejsce i nigdy byśmy się tutaj nie spotkali.

Dlatego wraz z administracją przygotowaliśmy dla niego mały upominek - statuetkę z wygrawerowanym podziękowaniem. Do tego dołożyliśmy krótką kartkę z życzeniami. Ze względów logistycznych i utrzymania niespodzianki w tajemnicy niemożliwe było wcześniejsze ogłoszenie tego publicznie na forum. Dlatego robię to dopiero teraz. I też nie ma to na celu pochwalenia się, a bardziej poinformowania o tym, że taka statuetka w imieniu całej Społeczności Forum została wysłana.

Dziękujemy raz jeszcze Mirosławie i mamy nadzieję, że niespodzianka się udała!

8
komentarz 4 kwietnia 2017 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu! Co do niespodzianki - zgadza się, dziś po południu otrzymałem od Was przesyłkę z podpisanym własnoręcznie listem i fajną pamiątką (zaopatrzoną jak widać nawet w logo forum) za co serdecznie dziękuję! :) Moi bliscy byli bardzo zaskoczeni, a ja tym bardziej. Jest mi niezmiernie miło, że poświęciliście własny czas, aby coś takiego zorganizować - to dla mnie niesamowite zaskoczenie.

Zaś szczególne podziękowania kieruję w imieniu swoim (i myślę nas wszystkich) do Arka, którego inicjatywy popychają to forum do nowych limitów - Arku, dziękujemy! Bez Ciebie forum nie byłoby tak żywe!

Pozdrawiam serdecznie! MZ
8
komentarz 4 kwietnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 4 kwietnia 2017 przez efiku
I oby w końcu zaczął robić kursy zgodne ze standardami oraz nowszymi technikami byśmy przerwali to błędne polskie koło i cieszyli się nowszymi łatwiejszym i narzędziami. Żeby znikło to przekonanie: że skoro nowe to trudne do nauczenia itd.

I korzystajmy z dokumentacji.

Hahah :D

Dzięki za to co robisz. :) Powodzenia!
1
komentarz 4 kwietnia 2017 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Ja tylko jeszcze napomnę o ważnym wydarzeniu - zmianie czatu z forumowego na IRCa.
3
komentarz 4 kwietnia 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

@radek024 - trzymam kciuki za książkę :)

komentarz 5 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

@efik przerwał świąteczną atmosferę realiami laugh no ale cóż, co prawda to prawda.

4
komentarz 6 kwietnia 2017 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)

I oby w końcu zaczął robić kursy zgodne ze standardami oraz nowszymi technikami 

A ja Ci życzę, abyś wymagania - podobnie jak to czynią ludzie mądrzy - stawiał przede wszystkim sobie :) Pozdrawiam

3
komentarz 7 kwietnia 2017 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)

Ja tylko jeszcze napomnę o ważnym wydarzeniu - zmianie czatu z forumowego na IRCa.

A, tak - pamiętam o tym bugu z wykorzystywaniem znaków specjalnych w nickach, który się do tego przyczynił :) Zresztą Twój nick do dziś zawiera znak specjalny na pamiątkę :) Pozdrawiam

komentarz 11 kwietnia 2017 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Opublikujcie wszystkie prace na kednym kanale na yt z chęcią zobacze
3
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
edycja 13 kwietnia 2017 przez Dash

Jadąc w porannej apatii autobusem, zastanawiałem się dzisiaj jak, taka praca mogłaby wyglądać. I o ile konkurs jest przygotowany bardzo profesjonalnie, widać że wszystko solidnie zostało zaplanowane, natrafiałem ciągle na zgrzyt z pewną restrykcją zadania, mianowicie ograniczeniem 60 sekund. W pewien sposób determinuje to pracę tylko do postaci prezentacji (animacji), bądź klipu. W sytuacji gdybyśmy chcieli zrobić coś interaktywnego, nie można przewidzieć ile czasu użytkownik będzie się naszą pracą bawił, czy jak długo ją przeglądał. Dziwi to szczególnie w kontekście nagrody - narzędzia do języka Java/C++/PHP, które służą zgoła do czegoś innego niż pokaz slajdów, czy ciekawa oś czasu. Powiedziałbym że wręcz nie nadają się do robienia pracy pod taki temat. Silnie zaznaczam że to tylko moja opinia, ale największe szanse mają ludzie biegli w programach takich jak Adobe Spark/Animate/After Effects, tworzący wypasione animacje. Tylko po grzyba im wtedy Intellij czy CLion?

No chyba że łapiemy za słówka i wykorzystujemy regulamin na swoją korzyść. Praca prezentuje się przez 60 sekund (np. strona jedzie od góry do dołu w takim czasie), ale potem dajemy użytkownikowi wolną rękę żeby dokładniej sobie coś obejrzał i wszedł głębiej w to co zrobiliśmy. Albo, robiąc minigrę, startujemy ją i ganiamy użytkownika przez 60 sekund, potem dając mu możliwość dalszej zabawy. Tylko że wtedy prace będą oceniane nie po 60 sekundowej prezentacji, ale po całokształcie, co znowu będzie nie fair w stosunku do ludzi którzy zrobili prace dokładnie w czas. Tutaj pytanie: jeżeli stworzę program który ma menu i z menu startuje się jakąś tam prezentację pokazującą forum, to czy czas który spędza się w menu programu też powinien być liczony? Czy jeżeli po prezentacji wykorzystującej regulaminowy czas, dam użytkownikowi możliwość powiedzmy poprzeglądania w jakiejś ciekawej formie najlepszych cytatów z forum, albo posłuchania ciekawej składanki podcastów, whatever, to łamię regulamin przekraczając dozwolony czas?

@Edit, poprawiłem przecinki, bo powstawiałem je  w trochę losowych miejscach :P

3
komentarz 13 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Odpowiem tak: naszym celem było ograniczenie tego, aby ktoś nie zrobił filmu czy też jakiejś pracy która odtwarzałaby się sama godzinę, bo to totalnie bez sensu. Ale jeżeli nawet ktoś zrobi film która będzie trwał 65 sekund zamiast 60 to czy to jest tak straszny problem?

Może niektórym te słowa wydają się dziwne, ale czy naprawdę musimy być jak taki typowy urzędnik? Czyli robić sobie wszystko pod górkę i trzymać się co do grama każdej ustalonej zasady? Według mnie nie musimy :)

Nie chcę też powiedzieć, że zasady są nieważne. Są ważne i należy ich przestrzegać, ale czasem możemy je lekko nagiąć racjonalnie myśląc. Odpowiadając na pytania: zabrakło doprecyzowania, że w przypadku gier i innych tego typu rzeczy czasem możemy nawet nie być w stanie obliczyć ile będzie trwała gra użytkownika, więc to ograniczenie nie powinno wtedy obowiązywać. Więc myślę, że gdy nie policzysz czasu w menu to nikt się nie obrazi - oczywistym jest, że menu to tylko wstęp przed zasadniczą pracą. Możliwość przeglądania czegoś po ustalonym czasie moim zdaniem również nie powinna zostać uznana za złamanie regulaminu. Może ktoś będzie przeglądał to trzy sekundy, a może godzinę, nie wiemy tego.

Tak więc żeby było jasne: ograniczenie takie pojawiło się, aby prace, które "same się odtwarzają" nie trwały nie wiadomo jak długo. W pozostałych przypadkach podejdźmy do tego dość luźno. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem o co nam chodziło.
1
komentarz 14 kwietnia 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Wiem że traktujecie konkurs ludzko i racjonalnie, chciałem zobaczyć tylko jak konkretnie to widzicie. Dziękuję serdecznie za wyczerpującą odpowiedź :)
komentarz 18 kwietnia 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Witam,

Mam takie nietypowe pytanie, jak oddać głos? Wszedłem na stronę głosowania, ale (chyba) nie ma tam przycisków. Przepraszam jeżeli po prostu się nie kwalifikuję do oddania głosu, pierwszy raz chciałem go oddać.

Miłej nocy / dnia :)
komentarz 18 kwietnia 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Znaczy musisz być zalogowany i przycisk "oddaj głos" powinien być w prawym górnym rogu zgłoszenia. Nad filmikiem/zdjęciem, na wysokości napisu które to jest zgłoszenie. Możesz oddać maksymalnie trzy głosy. Spróbuj może stronę odświeżyć?
komentarz 18 kwietnia 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Faktycznie, byłem niezalogowany i nie odświeżyłem strony. Przepraszam i dziękuje :) Dobranoc!
komentarz 18 kwietnia 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Cieszę się że mogłem pomóc. Dobranoc :).
3
komentarz 22 kwietnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Gratuluje wygranej, VirtualMember :D Zdecydowanie zasłużone. Oglądałem kilka razy - za każdym razem z bananem na mordzie :D

8 odpowiedzi

+13 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

czmu muj kod nie działa?!?!?!??!

 

Zdjęcie bez alta [triggered]

Jestem wzruszony, esencja forum laugh Gratuluję wszystkim świetnych prac!

3
komentarz 18 kwietnia 2017 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
forum.czmu_moj_kod-niedziala.pl
+7 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2017 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Pojawiły się pytania co do możliwości użycia fragmentów filmów z kanału Pasja informatyki w spotach konkursowych na temat forum - tak, oczywiście można ich użyć, jeśli ktoś tylko ma na to ochotę. Pozdrawiam
+5 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2017 przez radek024 Szeryf (77,180 p.)
Z mojej strony życzę powodzenia i zapraszam do wzięcia udziału w konkursie - zawsze można wygrać książkę :D
2
komentarz 5 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Skoro tak mówisz :D
1
komentarz 6 kwietnia 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
ohohooho coooooo
+4 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Dziękujemy za fajny konkursik. Szczerze sam zagłosowałem na pracę pierwszą i drugą. Fajnie zrobione.
+3 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ja powiem tylko tyle.

Jest o co walczyć. Zwłaszcza że ta licencja traktowana jak każda inna. Kolejny rok przedłużenie 20% mniej albo będzie na stałe.

Jeśli JetBrains oferuje taka nagrodę to jest grubo.
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
O kierwaaa, licencja na PHPstorma :D no no, jest o co walczyć :D
1
komentarz 4 kwietnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Cieszymy się laugh

2
komentarz 4 kwietnia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Gdybym nie miał studenckiej na CLiona to też bym się pewnie szarpnął na jakiś projekcik. laugh

1
komentarz 5 kwietnia 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
O 5 - 6 miejsce również warto walczyć! Jakbym nie znał angielskiego to robiłbym jak dzik po godzinach. :D
+1 głos
odpowiedź 21 kwietnia 2017 przez Dzemtenjem Bywalec (2,660 p.)
O kurcze, szczerze mówiąc miałem nadzieję, że moja mała animacja zgarnie chociaż jakąś książkę, no nic dobre i te 4 głosy :) Gratulacje wszystkim.
0 głosów
odpowiedź 21 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Uwaga!

Wręczenie książki Bootstrap. Tworzenie własnych stylów graficznych od użytkownika radek024 odbędzie się w najbliższy wtorek 25.04. około godziny 20 na naszym kanale IRC! Przypomnę, ze otrzyma ją jeden z uczestników konkursu, niekoniecznie osoba która zajęła jakieś miejsce. Zapraszamy wszystkich chętnych do obserwacji na kanale.

komentarz 25 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Aktualizacja 25.04.2017 - książkę otrzymuje Dash!

1
komentarz 25 kwietnia 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Haha, szkoda że mnie z wami nie było, nie spodziewałem się że zostanę wylosowany :). Dziękuję serdecznie :).

Podobne pytania

+52 głosów
15 odpowiedzi 6,784 wizyt
+54 głosów
6 odpowiedzi 1,375 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2017 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2018 w Offtop przez IzaChallenge Nowicjusz (150 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...