• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona internetowa - sposób zapisu/odczytu długiego tekstu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w PHP przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Na start powiem że dopiero zaczynam naukę php i sql (wcześniej pisałem głównie w c# i js).

Planuję zrobić bloga, posty będą zawierały sporo tekstu i teraz pytanie, czy jeśli zamiast zapisu treści postów bezpośrednio do bazy, będę zapisywał je do plików .txt, a w bazie będą jedynie ich nazwy, to czy działanie strony może zwolnić?
Maksymalny rozmiar bazy danych jest dość mały, przez co po dodaniu kilkunastu, ewentualnie kilkudziesięciu postów braknie miejsca w bazie, więc takie rozwiązanie jest konieczne.

Jak to wygląda podczas tworzenia stron w prawdziwym życiu? (np podczas pracy w firmach, podczas zleceń itp)
Tak jak mówiłem zabawę z php dopiero zaczynam, pierwsze kroki zacząłem robić niecały tydzień temu, jednak dość szybko się uczę, przez znajomość innych języków obiektowych.
komentarz 5 kwietnia 2017 przez xandros Nałogowiec (29,450 p.)

> Planuję zrobić bloga, posty będą zawierały sporo tekstu 

Z przykrością to mówie, ale po prostu użyj wordpressa. Nie ma co robić tego typu CMSa, skoro już masz gotowe rozwiązanie.

A odnośnie projektu, to pomyśl o innej tematyce

Np. system do rejestracji pacjętów. :>

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 6 kwietnia 2017 przez marcin99b
 
Najlepsza
Ty sobie jaja robisz? baza danych miała by się zatkać od kilku tekstów? gdzie mysql obsługuje bez problemu ilości rzędu 10 milionów rekordów?

prima aprillis się skończył ;]
komentarz 6 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Teraz już wiem, ale tak jak mówiłem, dopiero wchodzę w "te klimaty" (backend na stronach, bazy danych itp), wcześniej robiłem aplikacje okienkowe, gry w unity3d i co jakiś czas musiałem robić skrypty w JS na stronach.
Żaden z tych projektów nie korzystał z bazy, bo nie było to konieczne, dlatego nie wiem co może ją łatwo zepsuć, a co nie.
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Ja myślę, że możesz spokojnie ładować teksty do bazy danych. Jak takie CMS jak Wordpress czy Joomla ładuje wszystkow w bazę danych i to działa, to możesz śmiało też tak zrobić.
komentarz 4 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
No dobrze, spróbuję na początku z samą bazą.
Jak będą problemy przeniosę zawartość do plików txt

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 243 wizyt
pytanie zadane 17 października 2018 w Mikrokontrolery przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2016 w PHP przez Abel Mądrala (5,140 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...