• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

cba.pl - problem z połączeniem (pdo)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
417 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w PHP przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę z PHP.
Ostatnio chciałem połączyć się z bazą inną niż localhost, w tym celu postawiłem domenę na cba.pl i utworzyłem bazę.
Doczytałem również że można ją obsługiwać jedynie jeśli pliki .php są obecnie na hostingu.
Logowanie wygląda tak

<?php 
try
{
$pdo = new PDO( 'mysql:host=mysql.cba.pl;dbname=mojastrona_cba_pl;encoding=utf-8;','dobrylogin','dobrehaslo',array(PDO::MYSQL_ATTR_INIT_COMMAND => "SET NAMES utf8"));
}
catch (exception $e)
{
    echo '<pre>';
    print_r($e);
}

Jako wynik dostaję błąd, który lokalnie wygląda identycznie jak na domenie

Możliwe że za dużo nie widać
Komunikat mówi że nie można się połączyć, w tym przykładzie próbowałem połączyć się z mojego komputera, co jest nie możliwe, jednak w przypadku gdy pliki są na serwerze, efekt jest taki sam (jedynie ścieżka plików jest inna, ale to chyba logiczne)

 

Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem?
Próbowałem również połączyć się z bazą na hostingu freemysqlhosting.net, z którą miałem identyczny problem.
Z localhostem łączy się bez żadnych problemów.
Próbowałem się łączyć jedynie przez PDO.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2017 przez Bosswell Nałogowiec (36,470 p.)
wybrane 4 kwietnia 2017 przez marcin99b
 
Najlepsza

host=mysql.cba.pl

ustaw host=localhost

komentarz 4 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
dalej to samo
komentarz 4 kwietnia 2017 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
zmieniłem nazwę z zalecanej w instrukcji (adres domeny), na rzeczywistą nazwę tabeli, którą widzę podczas przeglądania phpmyadmin i działa

dziękuję za naprowadzenie

Podobne pytania

–1 głos
4 odpowiedzi 1,014 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2015 w PHP przez Pytający Początkujący (290 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,019 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...