• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odbicie światła w WinAPI

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
357 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2017 w C i C++ przez gladius882 Początkujący (450 p.)
Witam.

Mam do zrobienia program, który będzie symulacją odbicia światła. Na wejściu trzeba będzie podać kąt, pod jakim pada, a program ma rysować wiązkę światła.

Jednak problem polega na tym, że nie wiem jak narysować wiązkę światła, mając tylko punkt odbicia światła oraz kąta pod jakim pada.

Zna ktoś jakąś zależność/wzór lub jakąś wskazówkę jak to zrobić?

Pozdrawiam.
komentarz 3 kwietnia 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
kat odbicia == katowi padania i vice versa

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2017 przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
Pamiętaj że kąt padania promienia jest równy kątowi odbicia czyli kąt pomiędzy kątem padania a podstawą to kąt między podstawą a promieniem odbitym tylko że... odwrócony, jakby z drugiej strony
0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2017 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
No jak masz kąt padania, to kąt odbicia musi być identyczny z drugiej strony. Policz sobie różnicę: 90 stopni - kąt padania.

Kąt odbicia to będzie 90 stopni + ta różnica.
komentarz 3 kwietnia 2017 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
Wszystko zależy od perspektywy, rozumiem że to ma być proste wyświetlanie 2d?
komentarz 3 kwietnia 2017 przez gladius882 Początkujący (450 p.)
Tak, ma to być tylko wyświetlenie 2D.

Btw. wiem, że kąt po przeciwnej stronie jest taki sam. Chodzi mi o jak narysować prostą, która pada pod konkretnym kątem do innej prostej. Jedyną rzeczą, która będzie wiadoma będzie punk w jakim dojdzie do odbicia i kąt pod jakim promień będzie padał na powierzchnię i teraz chodzi o to jak ją narysować.

Przykładowo kąt wynosi 30 stopni, a promień "uderza" w obiekt załóżmy w punkcie (100, 100). I jak mogę narysować prostą od krawędzi ekranu do punktu (100, 100), ale tak by padała pod kątem 30 stopni?
komentarz 3 kwietnia 2017 przez Surykat Stary wyjadacz (14,760 p.)
A wiesz, jak narysować prostą padającą pod kątem 30 stopni na punkt (100, 100)? Jeśli tak, to w ten sam sposób narysuj prostą padającą na punkt (100, 100) pod katem 150 stopni i gotowe. (Napisałem wcześniej zdanie, tłumaczące skąd to 150 stopni miałoby się wziąć)

Albo odbij narysowaną prostą symetrycznie w jakiś sposób, nie znam tego, czego używasz, chodzi mi jedynie o metodę ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 801 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2017 w Grafika i multimedia przez DODO Bywalec (2,950 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 971 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2016 w Matematyka, fizyka, logika przez gujanczyk Obywatel (1,680 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...