• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Builder pojawianie się wielu obiektów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
78 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2017 w C i C++ przez sebastian.chwil Początkujący (300 p.)
Witam :) Mam problem tego typu że pisze sobie program który będzie graficznie przedstawial metode Monte Carlo. Nie znalazłem sposobu żeby tworzyć obiekty na podstawie wylosowanej liczby, więc po prostu umiescilem 50 grafik kółek. I teraz tak mogę do nazwy obiektu w tym przypadku np Image2 tą 2 zastapic wylosowana liczba ? czyli jesli zmienna liczby to np "zmienna" i zmienna ma wartosc 10 to zmienic visible nie Image10 tylko Image"zmienna". Czy musze robic 50 ifow czy 50 casow ?? Probowalem tworzyc stringa o nazwie Image i doklejac do niego wylosowana liczbe ale nie dziala :D pomocy !

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
Sciezka do pliku to zwykly string. Nie mozliwe ze doklejanie nie dzialalo. ("image"+to_string(rand%50)+".png")

Musisz przekonwertowac inta na stringa np to_string.
komentarz 3 kwietnia 2017 przez sebastian.chwil Początkujący (300 p.)
kurde chodzi mi o taki zapis mam juz obiekt Image1 czy Image2 i chce zmienic visible tego obiektu na true czyli np.

Image2 -> Visible = true;

i teraz czy zamiast tej 2 moge wstawic wlasnie tego stringa czy inta bo probowalem na kilka sposobow ale niestety nic nie działało a w sieci jakoś nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 668 wizyt
pytanie zadane 31 października 2016 w C i C++ przez NieznanyV2 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 114 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2016 w C i C++ przez windsmasher Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,563 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...