• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Test Kwalifikacyjny ZUT Szczecin - Studia II stopnia - Informatyka.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
590 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez GoRo3 Obywatel (1,640 p.)

Cześć 

Mam do Was pytanie odnośnie testów kwalifikacyjnych na studia II stopnia z kierunku Informatyka. Niedawno ukończyłem studia inżynierskie z Logistyki, jednak swoją przyszłość chciałbym związać z IT. Pomyślałem że warto by było zapisać się na drugi stopień studiów z informatyki, specjalizacja: projektowanie i zarządzanie projektami informatycznymi. 

Mam doświadczenie zawodowe w zarządzaniu, dlatego pomyślałem o roli Project Menagera w firmie IT. 

Aby zostać przyjętym na studia muszę zdać egzamin kwalifikacyjny, ponieważ mój tytuł inżyniera z logistyki nie jest pokrewny z Informatyką. W związku z powyższym, chciałbym Was prosić o pomoc w doborze materiału na egzamin. Mam zakres pytań, ale potrzebuje informacji nt. książek i źródeł wiedzy do tych konkretnych pozycji. W google jest wiele odpowiedzi a jak wiemy nie wszystkie książki są sobie równe:

  • algorytmizacja i programowanie komputerów,
  • podstawy architektury systemów komputerowych (architektura i zasady działania komputerów, technologie sieciowe, systemy mobilne, rozproszone i wieloprocesorowe, systemy operacyjne komputerów, systemy wbudowane),
  • bazy danych (relacyjne bazy danych, języki zapytań do baz danych, projektowanie struktur, funkcje systemu zarządzania bazami danych),
  • metody projektowania tworzenia, testowania, wdrażania systemów informatycznych (inżynieria oprogramowania),
  • inżynierskie zastosowania informatyki (systemy komputerowego wspomagania, modelowanie i symulacja, systemy obliczeniowe, systemy z wiedzą i wnioskowaniem, grafika i wizualizacja komputerowa).

Podpowiem , że nie jestem „zielony”, informatyką interesuje się od dziecka tylko coś mnie podkusiło aby iść na studia z Logistyki ;) Więc zakładam że przyswojenie materiału w 6 miesięcy będzie możliwe.

Pozdrawiam! 

G. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2017 przez Biafra Nowicjusz (200 p.)
Podpinam się, jakieś pomysły z czego się uczyć, szczególnie jeśli chodzi o inżynierskie zastosowania informatyki?

A może ktoś pisał ten test i mógłby określić jakiego typu były pytania?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 395 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez PajONk92 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 193 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 410 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...