• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Algorytmy, pseudokod - ćwiczenia.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,476 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2017 w C i C++ przez neroo Nowicjusz (130 p.)
edycja 5 kwietnia 2017 przez neroo
Witam,

Mój problem pewnie wyda się niektórym śmieszny, ale mam problemy z pisaniem algorytmów. Przygotowuje się do matury z informatyki (która jest za miesiąc) i chociaż mam rozszerzoną informatykę w szkole, to poziom klasy jest żenujący, c++ zaczęliśmy się uczyć nieco ponad miesiąc temu. Nauczyciel chociaż być może nie chce to musi bardzo obniżyć poziom zajęć do tego stopnia, że programy piszemy razem z nim (on pisze i wyświetla na tablicy). Nigdy nie pisaliśmy algorytmu przed przystąpieniem do pisania samego programu. Zaczęłam uczyć się sama w domu, mój chłopak jest programistą i zauważył, że ja po prostu siadam i piszę program nie mając żadnego algorytmu, przez co zaczynam się gubić przy pisaniu trudniejszych funkcji. Ale ja kompletnie nie wiem jak się w ogóle za algorytm zabrać (nie mam na niego pomysłu), a przecież poza pomocą w pisaniu programie to jest to jedno z zadań na maturze. Jak mogę poćwiczyć i nabrać wprawy w pisabiu algorytmów, schematów blokowych itd?

Na samą maturę zdecydowałam nie dopiero w styczniu, ponieważ na tle mojej klasy wypadałam całkiem nieźle z excela i accessa. Wcześniej nie miałam z programowaniem nic wspólnego i chociaż same programy piszę coraz sprawniej to po prostu brakuje czasu aby oswoić się z podstawami.

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)

Musisz po prostu pisać pisać i jeszcze raz pisać - ćwiczenie czyni mistrza. Co do algorytmu to nie musi to być to koniecznie kartka ołówek i rysujemy. Musisz znaleźć najwygodniejszą metodę na organizację pracy podczas rozwiązywania jakiegoś problemu.

Gdy mam problem to rozkładam sobie go na etapy i realizuję je po kolei. Podsumowując - eksperymentuj. Dla jednego pomocna będzie kartka i długopis, dla innego karteczki przylepiane na ścianę a dla trzeciego rysunki symbolizujące coś.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,465 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2017 w Algorytmy przez Kamil Maksymowicz Początkujący (400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 257 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 73 wizyt
pytanie zadane 14 marca w Algorytmy przez Doge Gaduła (3,370 p.)

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...