• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Odtwarzanie filmiku w formacie WEBM i MP4 w przeglądarkach - Firefox i Internet Explorer 8

0 głosów
2,390 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2015 w HTML i CSS przez Krzysiek_34 Mądrala (6,640 p.)
Umieściłem na podstronie filmik w formacie WEBM i MP4. 

Posiadam dwie przeglądarki - Firefox i Internet Explorer 8. 
Zrobiłem test.

Filmik WEBM jest odtwarzany w przeglądarce Firefox. 
Filmik MP4 nie jest odtwarzany w Internet Explorer 8. 

Podobno format MP4 jest odtwarzany dopiero od wersji Internet Explorer 9. 
To prawda?



Kod HTML:

<video autoplay loop>
	<source src="filmik.webm" type="video/webm">
	<source src="filmik.mp4" type="video/mp4">
</video>

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 maja 2015 przez Comandeer Guru (607,960 p.)
Tak, dla IE 8 potrzebujesz odtwarzacza Flashowego.

Ale najpierw pytanie: a na męski narząd rozrodczy Ci to IE8? Przecież to de facto trup (i ranking.pl to potwierdza)
komentarz 28 maja 2015 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,640 p.)
Masz rację, IE8 to za stara wesja i mało kto jej używa.

Czy dobry styl wpisałem do HTML, 
aby wszystkie przeglądarki czytały ten filmik?

Chodzi o: Firefox, Chrome, Opera i IE9.


<video autoplay loop controls>
	<source src="filmik.webm" type="video/webm">
	<source src="filmik.mp4" type="video/mp4">
</video>

 

komentarz 28 maja 2015 przez Comandeer Guru (607,960 p.)
Powinny czytać.
komentarz 28 maja 2015 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,640 p.)
Nie muszę dopisywać kodeków video i audio?

<video autoplay loop controls>
	<source src="filmik.webm" type='video/webm; codecs="vp8, vorbis"'>
	<source src="filmik.mp4" type='video/mp4; codecs="avc1.42E01E, mp4a.40.2"'>
</video>

 

komentarz 28 maja 2015 przez Comandeer Guru (607,960 p.)
Można dopisać, ale AFAIR bez nich też się przeglądarki połapią o co chodzi.

Najlepiej po prostu przetestować w Chrome i Firefoksie + jeśli trzeba w IE i tyle
komentarz 29 maja 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Mógłbyś nie pisać treści pytania/wypowiedzi w bloku kodu?
komentarz 31 maja 2015 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,640 p.)
Dobra.

Następnym razem będę pisał treść pytania/wypowiedzi w zwykłej formie tekstu, a kod HTML i CSS umieszcze w osobnym bloku kodu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 313 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 461 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 5,542 wizyt

93,741 zapytań

142,677 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,323 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...