• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nadchodzą drugie urodziny forum

VPS Starter Arubacloud
+54 głosów
1,375 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2017 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Witajcie!

Zbliża się kolejny ważny dzień w historii naszego forum - 4 kwietnia będziemy obchodzili drugie urodziny. Nasz staż nie jest więc specjalnie długi, ale myślę, że jest już o czym mówić i mamy się czym pochwalić. Na liczniku obok wybiło już ponad 30 tysięcy zadanych pytań!

Świętowanie będzie trwało kilka dni. Przygotowaliśmy na ten czas trochę atrakcji. Zaczynamy w dzień urodzin, czyli najbliższy wtorek. Jak to na urodzinach, muszą być prezenty, więc będziecie mogli coś wygrać.

Dlaczego 4 kwietnia? Gdyby wejść w szczegóły to forum powstało w dniu 15 marca 2015 - z tego dnia pochodzi pierwsze konto, konto Mirosława Zelenta. Jednak przez najbliższe dni prawdopodobnie nikt o nim nie wiedział. Publicznie otwarte i ogłoszone zostało właśnie w dniu 4 kwietnia na jednym z filmików (wtedy jeszcze zaproszenie na “Forum Mirosław Zelent” na kanale YouTube o nazwie “Mirosław Zelent”). W ciągu tego jednego dnia do forum dołączyło prawie 200 nowych użytkowników.

Z okazji naszego święta życzę całej Społeczności dalszego rozwoju. Zarówno wszystkim razem, jako Społeczności forum, jak i każdemu z osobna, prywatnie. Oby udawało się jeszcze szybciej wprowadzać tak potrzebne poprawki i sugestie w skrypcie forum. Żeby trolli i spamerów było u nas jak najmniej :) Integrujmy się jako społeczność, pomagajmy i współpracujmy ze sobą, po prostu.

W tym miejscu chciałbym również podziękować wielu osobom. Słowa uznania należą się przede wszystkim Wam, drodzy użytkownicy forum. Bez was nie byłoby tego miejsca, choćbyśmy nie wiadomo jak się starali. Jestem również wdzięczny całej ekipie administracji: redaktorom i moderatorom, za całą pracę jaką tutaj wykonują. Dotyczy to zarówno obecnej ekipy, jak i osób, które kiedyś do niej należały. Nie mogę też oczywiście zapomnieć o Mirosławie Zelencie, który pomimo tego, że teraz mało u nas bywa, to bez niego to miejsce by przecież nie powstało. Dziękuję też, że wspiera mnie, jako administratora, oraz moje inicjatywy.

Przy okazji chciałbym ogłosić, że na forum została właśnie wdrożona nowa funkcjonalność. Jest to możliwość zmiany wyglądu forum na ciemny. Ficzer ten przygotował Argeento, któremu bardzo serdecznie dziękuję (ja trochę pomogłem wrzucając to w plugin dla skryptu Q2A). Przycisk do zmiany znajduje się w sidebarze po prawej stronie, pod kategoriami. Opcja zapisuje się dla użytkownika - to znaczy, że jeśli wybierzecie ciemny motyw i zalogujecie się na innym urządzeniu, to automatycznie forum uruchomi się z ciemnym motywem. Odwiedzający, którzy nie są zalogowani oczywiście też mogą przełączyć się na ciemny motyw, ustawienie jest wtedy zapisywane w ciasteczku. W niektórych miejscach są jeszcze drobne niedoskonałości, ale mam nadzieję, że uda się je szybko wyłapać i poprawić.

Na dziś to wszystko. Pamiętajcie jednak, że ten krótki temat to tylko zapowiedź świętowania. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego forum. Czekać na Was będzie trochę atrakcji. Pozwólcie jednak, że na razie pozostaną one niespodzianką.

10
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
Hip Hip Hurra... Zapraszam wszystkich na Javę... Tfu to znaczy kawę
7
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

I co, będziemy się nią rozkoszować słuchając Symfony... znaczy symfonii? wink

3
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Jeszcze chciałbym podziękować Hubertowi Murawskiemu, który przyozdobił logo forum, aby wszędzie czuć było urodzinowy klimat :)

3
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

Nie ma za co, zaraz świętujemy nasze 2 lata znajomości laugh

3
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Noo, do tej pory nie wiem co to za siła zadziałała, że trafiliśmy na siebie w tak przypadkowym temacie, ale dobrze zrobiła :D
6
komentarz 3 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Ciemny motyw heart Sto lat forum! laugh

2
komentarz 4 kwietnia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Jak dla mnie trochę za ciemny ten motyw. Mogły by być ciut jaśniejsze odcienie szarości, ewentualnie dodać jeszcze kilka wersji motywów. Osobiście ten motyw forum jest dla mnie zarąbisty i nie męczy tak oczów. http://forums.funtoo.org/

6 odpowiedzi

+15 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Taaaaak ciemny motyw <3
5
komentarz 3 kwietnia 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)

Witam :)

Dziękuję Ci, @niezalogowany za to ciemne tło.Od razu lepiej,mogę ściągnąć okulary przeciwsłoneczne smileyyes

Pozdrowienia dla wszystkich solenizantów(brakuje takiej emotki z szampanem) smiley

 

+11 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ja chciałbym podziękować tutaj wielu osobom, niestety bardzo trudno jest wymienić ich wszystkich. Ograniczę się na razie do tych kilku:

  • Mirku, dziękuję za stworzenie tego wspaniałego miejsca. Dzięki Tobie, zawiązało się tutaj wiele znajomości. Stworzyłeś też miejce, gdzie potrzebujący pomocy mogą ją otrzymać, a Ci którzy chcą się dzielić wiedzą, mogą pomagać. Dziękuję też, że w trudnej sytuacji podjąłeś najlepszą decyzję, jaką tylko mogłeś - oddałeś forum Arkowi w opiekę.
  • Arku, dziękuję za to, że jesteś świetnym administratorem. Dzisiaj minął rok, od kiedy oficjalnie przejąłeś opiekę nad forum. Nie muszę chyba mówić, jak bardzo to miejsce rozwinęło się od tamtego czasu.
  • Reszcie grona administracji - robicie świetną robotę. Możliwość współpracy z Wami to naprawdę wielka przyjemność. Często wspieracie mnie i inne osoby (w tym Arka) w naprawdę wielu różnych sprawach
  • Społeczności forum - dziękuję Wam za to, że jesteście. Gdyby nie wy, nie byłoby przecież forum :) Dziękuję za wszystkie ciekawe i intrygujące pytania, które niejednokrotnie potrafią być wyzwaniem dla odpowiadającego

Jak wspomniałem wcześniej, naprawdę nie sposób tutaj o wszystkich wspomnieć. Każdemu jednak dziękuję. Życzę wszystkim, abyśmy mogli wspólnie świętować kolejne okrągłe urodziny forum: 4, 8, 16, 32, 64... i tak dalej laugh

1
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ja również Ci dziękuję za wszelką pomoc jako moderatora, sam nigdy bym nie dał rady tutaj wszystkiego pilnować. Nie będę nawet wspominał tych godzin przesiedzianych na IRCu - zawsze można na Ciebie liczyć do pomocy przy problemie... czy też gdy mam ochotę "pokłócić" się o głupoty :D
+8 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Kurde... zarejestrowałem się 5 kwietnia :(

W ciemnym motywie do poprawy edytor i tooltip-y po najechaniu w nawigacji.
Wygląd 10/10 ;)
2
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Witaj w klubie... Ja i Arek również :)
2
komentarz 3 kwietnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
+1 - zdecydowanie trzeba również edytor wprowadzić na ciemną strone. Poza tym i tooltipami motyw jest cudowny <3
2
komentarz 3 kwietnia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
No i jeszcze przydałoby się kolorowanie kodu z ciemnym motywem, chyba że to podpada pod "edytor". :)
2
komentarz 3 kwietnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Lista powiadomień ma też małe problemy - najnowsze powiadomienia nie są wyróżione żadnym kolorem.

@draghan - oo tak, zdecydowanie - nawet o tym nie pomyślałem bo nie widziałem kodu na forum od włączenia ciemnego motywu

Sorry Ivan, że zrobiliśmy z twojej odpowiedzi raport błędów :D
7
komentarz 3 kwietnia 2017 przez niezalogowany

@draghan - na developie działało :v

8
komentarz 3 kwietnia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

@draghan - na developie działało :v

Tekst starszy niż komputery. laugh

+7 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
edycja 20 października 2017 przez Nicolaus

Przy okazji 2. urodzin forum też chciałbym bardzo podziękować całej społeczności, administratorowi, moderatorom, redaktorom, z powodu bycia, roku na tym forum (28 III 2016r.), za pomoc okazywaną w trudnych momentach, bo bez Was zapewne niewiele bym umiał z programowania :)

EDIT

Przy okazji 2. urodzin tego forum też chciałbym bardzo podziękować, z powodu przebywania już roku na tym forum (28 III 2016r.) całej społeczności, administratorowi, moderatorom, redaktorom, za pomoc okazywaną w trudnych momentach, bo bez Was zapewne niewiele umiałbym z programowania (i tak niewiele umiem xD) :)

 

 

1
komentarz 3 kwietnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
"z powodu bycia" <3 :DD
komentarz 3 kwietnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Tak lepiej? ;D
1
komentarz 3 kwietnia 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Eeee tam, dobrze było. laugh

2
komentarz 3 kwietnia 2017 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
kochałem starą wersje :cc
+6 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2017 przez Programeł Gaduła (3,500 p.)
Ja też wam Dziękuje za to ze stworzyliście te forum. Bez niego nie mógłbym sobie poradzić z niektórymi zadaniami (C++)

Wielkie Dzięki  ! :)
+1 głos
odpowiedź 7 kwietnia 2017 przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)
Hurra! Będziemy dalej kompilować tfu... znaczy umilać życie przez następne lata?

Podobne pytania

+62 głosów
8 odpowiedzi 5,185 wizyt
+3 głosów
6 odpowiedzi 624 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 167 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2020 w Sprawy forum przez wall7489 Obywatel (1,250 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...