• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Darmowa Reklama Twojej Strony- WebProgres. Mój własny projekt, proszę o oceny :)

Object Storage Arubacloud
+1 głos
476 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Witajcie!

Chciałbym wam przedstawić mój pierwszy projekt napisany w Laraverze. Nazwałem go roboczo WebProgres i tak już zostało. Laravela zacząłem uczyć się kilka tygodni temu i wtedy też rozpocząłem pisanie projektu. Wcześniej programowałem w Symfony (może dlatego tak szybko się przyzwyczaiłem do larwy smiley).

Serwis jest ma być pomocą dla twórców stron pragnących poprawić swoją pozycję w wyszukiwarkach. Strona jest podzielona na kilkanaście kategorii, posiada wyszukiwarkę, (kilka ukrytych funkcji ;) ) i co najważniejsze możliwość dodawania i edycji swojej reklamy swojej strony.

Na razie dodał zawiera tylko jedną stronę w bazie, którą dodałem dla przykładu. Oto link:

Reklama Blogu Programistycznego

Oczywiście mam nadzieję, że ta ilość się zwiększy się szybko.

Dlaczego warto zainteresować się tą stroną?

Moja strona różni się od innych katalogów stron tym, że nie jest stworzona na gotowym skrypcie, dzięki czemu udało mi się uniknąć takich dinozaurów jak

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

czy układ oparty na tabelach.

Ponadto stworzyłem statystyki odwiedzin poszczególnych stron dostępnych w panelu użytkownika. Oprócz tego jako edytor wykorzystałem znany TinyMCE.

Stronę planuję rozbudowywać, ale większe update będą pewnie dopiero po maturach. Aktualnie pracuję nad walidacją reklamy tak, żeby wpisy dobrze się ideksowały.

Link do serwisu to:

Darmowa reklama strony WebProgres.pl

Dzięki za poświęcony czas. Proszę o ocenę i wytykanie błędów. Przepraszam też za te pogrubienia, i linki, ale takie zboczenie zawodowe związane z SEO. wink

Pozdrawiam, Else.

komentarz 2 kwietnia 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Brak sslMam się bać?

komentarz 2 kwietnia 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
SQL injection i CSRF raczej nie, bo laravel coś tam zabezpiecza, ale na https mnie nie stać narazie :D
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Ciekawe, ciekawe. Zadziała na zwykłym hostingu bez dostępu do shela?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Wow laugh

+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Oceniając jedynie to, co strona ma robić - katalogi skończyły się 10 lat temu, teraz za link w takim agregatorze Google może nałożyć bana albo filtr.
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Dlatego, chcę z tego zrobić coś zawierającego true content, czyli opis strony, opinie innych, ocenianie stron
komentarz 23 kwietnia 2017 przez Shiro Stary wyjadacz (10,300 p.)
Serio google rozdaje bany za coś takiego ?
1
komentarz 23 kwietnia 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

Nie powinno, a jeżeli już to na stronę w której się takie linki znajdują, a nie na samą stronę która się reklamuje. Oczywiście w ekstremalnych przypadkach, gdzie np. strona się reklamuje na dziesiątkach katalogów bez moderowania, a dodawane strony są bez treści może wystąpić filtr strony, ale podejrzewam, że nie w przypadku dużych domen. Wszystko opiera się o % linków które pochodzą z takich stron.

Polecam zapoznać się ze wskazówkami dla webmasterów od googla.

Trzeba jednak patrzeć na to z dystansem bo pisze tam, że filtr można dostać nawet za komentarze na stronach z linkiem innym do tematyki witryny :p

0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
I stronka która ma w założeniu być hubem dla reklam oparta na Laravelu i Active Record. Do tego statystyki. Gratuluję pomysłowości :v
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)

W domyślę chce zrobić jeszcze opcję oceniania stron, rankingi na podstawie ocen, pisanie opinii, aby strona stała się atrakcyjniejsza dla odwiedzających. Choć narazie faktycznie jest hubem, ale przynajmniej dobrze napisanym laugh

komentarz 2 kwietnia 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ta strona przy większym ruchu nie wyciągnie. Eloquent zapcha Ci albo pamięć wielkimi zapytaniami do bazy, albo zapcha łącze tysiącami zapytań dla jednego widoku.

Wraz ze wzrostem ilości danych w bazie serwis będzie odczuwać coraz większe memory leaki lub przeciążenia łącza w prostych zapytaniach, ponieważ tak działa Active Record i nie zmienisz tego bez zmiany ORM'a. A później i tak będzie trzeba na dbala przejść aż w końcu będzie tylko czysty SQL dla samego listowania danych dla pojedynczego widoku.

Czy kod jest dostępny na Githubie? Co rozumiesz przez powiedzenie, że jest "dobrze napisany"?
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
Na miarę moich umiejętności oczywiście dobrze napisany.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 233 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 130 wizyt
pytanie zadane 7 października 2023 w Nasze projekty przez max9888 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2019 w Nasze projekty przez klauddus Nowicjusz (120 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...