• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z parzystością, c++

Object Storage Arubacloud
+1 głos
211 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w C i C++ przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)
Witam! Mam problem z parzystością w podanym kodzie(zadanie jest w srodku kodu) : http://ideone.com/BelFqL
Podczas podawania liczby nieparzystej program wykonuje działanie nie zważając na else if'a o instrukcji dla nieparzystej tablicy.
komentarz 1 kwietnia 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
U mnie działa prawidłowo.

Zgubiles return 0; na koncu.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2017 przez Damian11131 Stary wyjadacz (13,490 p.)
Usunąć system("pause").
komentarz 1 kwietnia 2017 przez piter11251 Obywatel (1,280 p.)
Nie słyszałem, ani nie widziałem w innych kodach dynamicznej alokacji tablic, więc u siebie tego nie stosowałem. A co do system("pause") to dodałem sobie to tylko i wyłącznie dla picu. W Windowsie usunięcie system("pause") nie skutkuje wyeliminowaniem problemu.
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Używasz typu int w swojej tablicy. Pamiętaj, że jeśli wpiszesz do niej liczbę ujemną np. -3 to -3 % 2 może zwrócić albo -1 albo 1, zależnie od kompilatora/systemu itp. Wtedy żaden z warunków if(warunek) nie zostanie spełniony. Lepiej zamiast drugiego warunku else if(warunek) napisać po prostu else. Dodatkowy plus, że program działa wtedy minimalnie szybciej, bo nie jest sprawdzane czy spełniony jest ten warunek.
0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2017 przez niezalogowany

W jaki sposób to w ogóle kompilujesz skoro wielkością tablicy statycznej może być tylko wartość stała (const).

Np:

const int n = 5;
int tab[n];

Jeżeli chcesz sam ustalić wielkość spróbuj w ten sposób:

cin >> n;
int *tab = new int[n];

 

komentarz 2 kwietnia 2017 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
W codeblocksie to działało, ale lepiej tego nie używać.
komentarz 2 kwietnia 2017 przez niezalogowany
Właśnie doczytałem, że niektóre kompilatory przyjmują taki zapis, ale z tego co wiem nie jest to dobra praktyka.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w PHP przez marczak01 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 242 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 145 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...