• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drewniana obudowa do komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,615 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w Offtop przez mgtfv2 Początkujący (270 p.)
edycja 1 kwietnia 2017 przez mgtfv2
Witam chciałbym podyskutować na temat drewnianej obudowy do komputera i poznać wasz punkt widzenia na ten temat.

1. Czy myślicie że obudowa do komputera z drewna to dobry pomysł ?

2. Czy kupilibyście taką obudowę ?

3. Jakie były by wasze największe obawy związane z taką obudową ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
1. Moim zdaniem zależy od wykonania, prosta skrzynka raczej nie, wytwornie rzeźbione dzieło, jak każdy towar luksusowy, prędzej czy później znajdzie nabywce.

2. Nie, stawiam na praktyczność i cenę, chociaż gdybym miał więcej zer na koncie i drewniany wystrój domu, z pewnością nie kupowałbym metalowego pudła, tylko coś pasującego do ogółu.

3. Podejrzewam, aczkolwiek to tylko moja dywagacja, że metalowa obudowa ochrania komputer przed "szumem" tła, izolując komputer mgły zakłóceń elektrycznych dookoła, a przynajmniej tak mi się wydaje, zakładając że obudowa spełnia rolę klatki Faradaya. Po drugie, drewno jest bardzo dobrym izolatorem, a kwestia chłodzenia jest dla komputerów dosyć kluczowa.

 

Rozumiem że zakładasz firmę, tak? Może rozpoznanie bojem? Spróbuj sprzedać kilka sztuk zanim zaczniesz iść na całość, za cztery sprzedane sztuki US ścigać Cię nie będzie, a przekonasz się czy istnieje zapotrzebowanie na rynku.
komentarz 1 kwietnia 2017 przez niezalogowany

metalowa obudowa ochrania komputer przed "szumem" tła, izolując komputer mgły zakłóceń elektrycznych dookoła

To jest bez znaczenia w domowych zastosowaniach. 

Po drugie, drewno jest bardzo dobrym izolatorem, a kwestia chłodzenia jest dla komputerów dosyć kluczowa. 

Tutaj trzeba "tylko" przemyśleć projekt i nawiercić otwory tam, gdzie trzeba. Jest sporo projektów drewnianych obudów, można sobie z tym poradzić. 

Imo największym zmartwieniem jest większe prawdopodobieństwo pożaru w przypadku awarii któregoś z podzespołów. 

Oczywiście pozostają jeszcze trzy czynniki - cena, jakość wykonania, gust. (-:

komentarz 3 kwietnia 2017 przez mgtfv2 Początkujący (270 p.)
edycja 3 kwietnia 2017 przez mgtfv2

Rozumiem że zakładasz firmę, tak? Może rozpoznanie bojem? Spróbuj sprzedać kilka sztuk zanim zaczniesz iść na całość, za cztery sprzedane sztuki US ścigać Cię nie będzie, a przekonasz się czy istnieje zapotrzebowanie na rynku.

 

Nie zakładam firmy, tylko tak chciałem poznać czyjś punkt widzenia na ten temat. Po prostu mam dostęp do stolarni i tak myślę, czy taka obudowa by mi wyszła i czy jej stworzenie miałoby jakiś uzasadniony sens oprócz mojej fanaberii i chęci bycia orginalnym, bo myślę, że coś takiego ma stosunkowo mało ludzi i by było dość ciekawą rzeczą, a zarazem oryginalną.

komentarz 3 kwietnia 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Jeżeli jednostkowa sztuka, to zawsze warto mieć coś swojego :). Jak nie będzie dobrze działać, będziesz mógł na bieżąco poprawiać konstrukcję.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 112 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez fafa194 Początkujący (270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 346 wizyt
pytanie zadane 18 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez Agefar Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez kacper1445 Gaduła (4,880 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...