• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wielki portal randkowo-społecznościowy

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
766 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w JavaScript przez Sławek Obywatel (1,270 p.)

Witam wszystkich, muszę poprosić o radę, odnośnie portalu internetowego randkowo- społecznościowego, ma mieć funkcjonalności portalu randkowego i społecznościowego coś podobnego do tego www.sympatia.pl tylko że z niektórymi funkcjonalnościami z facebooka i bardziej rozbudowany.Jest to ogromny projekt i chciałem się zapytać jakich technologii to tego byście użyli, ja myślałem o laravelu żeby nie pisać wszystkiego od początku bo ma dużo gotowych funkcji, najlepiej żeby duża część działała asynchronicznie więc dobrze by było połączyć to z Angularem2 Reactjs i nodejs, i oczywiście różnego rodzaju automatory żeby przyspieszyć pracę typu gulp oraz grunt rzecz jasna git do kontroli projektu no do testów narzędzia typu karma i jasmine do baz danych będzie potrzebny PostgreSQL, zwykły mysql  nie wystarczy bo co jeśli będzie użytkowników z 10 tysięcy?To będzie ogromny projekt więc muszę rozważnie dobrać technologie to proszę o rady w czym wy byście to zrobili.Użytkowników będzie dużo bo inwestor z którym ja pracuje będzie to reklamował na cały świat.

komentarz 1 kwietnia 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
Nieśmieszne.
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
Pisałem poważnie. Oczywiście nie będe robił całości sam. Chociaż wiem że dla niektórych zrobienie czegoś takiego i współpraca z inwestorami to jakaś abstrakcja:)
komentarz 1 kwietnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Pisanie takiego projektu w lavarelu skazuje Cię od razu na straty, dowiesz się po próbie aktualizacji, jakiś zmian ;)

Ja tylko mówię, jak chcesz to pisz ale ostrzegam :)))))))))
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

do baz danych będzie potrzebny PostgreSQL, zwykły mysql  nie wystarczy bo co jeśli będzie użytkowników z 10 tysięcy?

laugh 

komentarz 1 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
Hmm powiedz coś więcej bo oczywiście nie wiem wszystkiego, czemu na straty?
komentarz 1 kwietnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Bo to FW do pisania prostych stronek, które piszesz w miesiąc i zapominasz, a nie takie które będziesz utrzymywać latami, w Twoim projekcie pewnie trzeba będzie zastosować DDD - w larvie pozamiatane.. Powodzenia.
1
komentarz 1 kwietnia 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
Masz rację, dla mnie podchodzenie do takiego projektu bez wiedzy i doświadczenia to abstrakcja. Chciałbym zobaczyć miny tych potencjalnych inwestorów jak przedstawisz im swój plan i background :D Patrząc po Twoich wypowiedziach i pozostałej aktywności w sieci to widzę jedynie rozbuchane ego i efekt Krugera-Dunninga.
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Patrząc po Twoich wypowiedziach i pozostałej aktywności w sieci to widzę jedynie rozbuchane ego i efekt Krugera-Dunninga.

Kolega chciał chyba elokwencją zabłysnąć, bo nie wiem czemu miało to służyć. 

komentarz 2 kwietnia 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
A Twój komentarz czemu miał służyć?
komentarz 2 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
Ehlert spokojnie opisałem zachowanie kolegi kapa poniżej też się wypowiadał:)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 kwietnia 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
zapytane jest co najmniej śmieszne i od razu widać, że nie masz kompletnie pojęcia o programowaniu tylko wyszukałeś na szybko parę modnych hasełek w google.

Razi mnie jednak jedno, nie pisz, że MySQL to zła baza dla dużej liczby użytkowników. Nie chodzi mi o twojego posta, ale o ewentualnych innych użytkowników, którzy dopiero zaczynają naukę baz danych. Na jakiej podstawie stawiasz tezy, ze 10 000 użytkowników to za dużo na tę bazę? Problem leży w tym, że wiele osób nie ma pojęcia jak formułować zapytania czy w ogóle tworzyć strukturę bazy i panicznie boją się baz z więcej niż 3-4 tabelami.

A tak na marginesie... jak będziesz łączyć server-side na PHP i node jednocześnie?
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
edycja 1 kwietnia 2017 przez Sławek
kolejny geniusz..

Po pierwsze ja kierowałem zapytanie w jakich technologiach zrobić taki portal a nie uczyć innych jak kierować zapytania do baz danych.Można sobie nawet znaleźć w internecie że do tak dużych zastosowań jest PostgreSQL. Baza ci się rozrośnie i będzie ci później błędy wywalać, więc lepiej się ubezpieczyć lepszymi rozwiązaniami.

Po drugie jak łączyć serwer php z node zobacz sam skoro inni mogli to ja też https://github.com/moemoe89/Simple-realtime-message-SocketIO-NodeJS-Laravel

Po trzeci nie wiem po co się udzielasz skoro nie znasz odpowiedzi na pytanie.

Po czwarte jak śmieszne pytanie to podaj przykład czemu jest śmieszne, bo twoje zdanie brzmi w stylu hejtera.
komentarz 1 kwietnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Varnish, Hproxy, nginx, php-fpm, pgsql, elastic search, może angular,.

Można sobie nawet znaleźć w internecie że do tak dużych zastosowań jest PostgreSQL

Nieoptymalne zapytania, subselecty wyłożą nawet Pgsql ;) 

komentarz 1 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
hmm to jaka baza do tego byłaby najlepsza?
komentarz 1 kwietnia 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ja napisałem tylko o nieoptymalnych zapytaniach, a Ty pytasz jaka baza byłaby najlepsza.

To tak jakbyś chciał pisać nieoptymalne zapytania ;)

Postgres jest spoko wyborem :-)
Ale bez loadbalancerów na pweno ciężko będzie ogarnąć narastający ruch
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Mysql
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
dzięki za odpowiedź w kwestii bazy danych to chodziło mi czy może jest coś lepszego jeszcze niź Postgres?
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Zainstaluj wtyczkę Wappalyzer do Chrome i Ci wyświetli jakie technologie tam zastosowano.
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
o dzięki nie wiedziałem o istnieniu tej wtyczki:)
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
  • Symfony + FOSUserBundle
  • Docker
  • MySQL/PostgreSQL
  • JavaScript + jQuery
  • Git + Lokalny serwer
  • PHPUnit + Selenium
  • Slack heart

Roboty mnóstwo. Nie wiem czy pomysł używania i PHPowego frameworka i Angulara + React + Node jest dobry. 

komentarz 1 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
edycja 1 kwietnia 2017 przez Sławek
no właśnie też nie wiem czy to dobry pomysł dlatego tu pytanie zadałem:)

Ale laravel ma dużo gotowych funkcji a przecieź nie będe pisał wszystkiego od zera, a node chciałbym użyć tam np do real time cheatu czyli żeby to tak działało jak na facebooku gdy się z kimś piszę na priv.
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Te technologie które Ci wymieniłem, ewentualnie możesz dorzucić do tego Node.js + Socket.io żeby zrobić chat. Jak już napisali koledzy MySQL jest jak najbardziej ok, pod warunkiem, że nie piszesz bzdur.
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
hmm no dobra a symfony też ma tyle gotowych funkcji co laravel bo symfony nie używałem i czy nie lepiej użyć symfony2 zamiast symfony?
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Mówiąc Symfony zawsze jest mowa o najnowszej wersji / 2.8.
komentarz 1 kwietnia 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
W stylu: "Nie wiem jaki będę miał model danych i proporcję zapisów do odczytów, jakie dokładnie będą funkcjonalności, itp, ale już wiem, że użyję tej bazy i tego frameworka" :D
komentarz 1 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)

no nie wiem co tam będzie dokładnie geniuszu mówiłem że będe to ustalał z inwestorem i paroma innymi osobami, gratuluję przezornościlaugh.Też skomentowałeś ten post jako pierwszy, niezły z ciebie hejter. Tak jesteś nikim:)

Polecam obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=RoA1AYq8WBs

komentarz 2 kwietnia 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

Nie rozumiem za co minus?

  • Symfony + FOSUserBundle
  • Docker
  • MySQL/PostgreSQL
  • JavaScript + jQuery
  • Git + Lokalny serwer
  • PHPUnit + Selenium
  • Slack heart

Dorzuciłbym jakiegoś task-tracker + plus coś do testów w JS (zestarzejesz się zanim client się zbuduje (W sumie niewiadomo jakie dev przygotował funkcjonalności).

Nad jQuery się zastanowił, to zależy również od funkcjonalności jak i wsparcia dla browserów.

Angulara + React + Node

Jeżeli dev wie, jak wyciąć to co jest zbędne, może by mi to miało sens. Tak to będzie ... dużo ważyło nie mówiąc o konfliktach. Ale to zależy... od funkcjonalnośći przygotowaną przez dev.

Za mało informacji. 

komentarz 2 kwietnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
no na razie to tylko się domyślam bo jeszcze nie wiem co dokładnie ten inwestor będzie chciał żeby tam było, ale najpewniej te frameworki o których pisałem ale nie wiem na 100%

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,110 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w HTML i CSS przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,295 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 2,626 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...