• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją Ubuntu - brak miejsca

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,166 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Warcabiak Użytkownik (500 p.)
Próbuję zainstalować Ubuntu według tutorialu za pomocą VirtualBoxa, ale w momencie kliknięcia przycisku "Instaluj", pojawia się komunikat:

Brak wolnego miejsca na dysku, że potrzeba więcej niż 8,6GB, a mój dysk ma poniżej tej wartości, według instalatora.

Co jest niemożliwe, bo mam 1TB pamięci, więc nie wiem co robię nie tak.

Początkowo chciałem zainstalować z pendrive, lecz mój komputer nie ma możliwości bootowania z USB.

Co robić?
1
komentarz 31 marca 2017 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Zacznij od początku. Chcesz zainstalować Ubuntu na maszynie wirtualnej (VirtualBox) czy na swoim komputerze?
Jeżeli chcesz zainstalować na maszynie wirtualnej to sprawdź jak duży dysk utworzyłeś dla tej maszyny.
komentarz 31 marca 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
I zaznacz opcję dynamicznego rozszerzania zamiast statycznego przydziału pamięci.
komentarz 31 marca 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Usuń dysk który prawdopodobnie utworzył się automatycznie podczas tworzenia maszyny wirtualnej, a następnie w ustawieniach maszyny utwórz nowy dysk i nadaj mu rozmiar minimalnie taki, jakiego wymaga instalator, choć lepiej byłoby zostawić pewien zapas. Myślę, że 16 GiB będzie dobre.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 marca 2017 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
  1. Jeśli instalujesz Ubuntu na maszynie wirtualnej to tak jak napisał @tangarr sprawdź ile pamięci przyznałeś dla tego systemu.
  2. Jeśli instalujesz Ubuntu na dysku obok innego systemu to problem twój najprawdopodobniej wynika z tego, że 1TB którym dysponujesz nie zawiera wolnego miejsca na nową partycję. Co więc musisz zrobić? Musisz pomniejszyć obecne partycje tak, aby twój dysk zawierał przynajmniej te GB-y o które prosi cię instalator. Polecam oczywiście odjąć od obecnych partycji o wiele więcej niż te minimum do instalacji Linux'a ;)  

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,922 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 444 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 1,329 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...