• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
274 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Kacper Kowalczyk Nowicjusz (220 p.)
Co powiecie na temat tego komputera?

http://www.morele.net/inventory/info/6e28Cd/

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 31 marca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
No spoko jest raczej nie ma co zmieniac
0 głosów
odpowiedź 31 marca 2017 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Jeśli możesz zaczekać chwilę z zakupem komputera zrób to, Nvidia wypuści za jakiś czas ulepszoną wersję GTX 1060, taktowanie pamięci wzrośnie o 1000 MHz
0 głosów
odpowiedź 31 marca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
No to tak:

Możesz zmienić zasilacz na tańszy, a za razem o większym wattage'u, tych samych zabezpieczeniach i wydajności, np: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-600w-spc132-773130/

Możesz zmienić obudowę na tańszą, a prawie identyczną: https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m35w-pure-black-spc156-774533/

Możesz też oczywiście suunąć niepotrzebną usługę jaką jest montaż komputera (wiszące chłodzenie tej wielkości w pudle, które majda sie podczas transportu? Nie polecam, poza tym montaż komputera to nic trudnego :D)

Zaoszczędzone pieniądze możesz włożyć w dysk SSD. Polecam ten: https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/ Co prawda będziesz musiał  troszeczkę pieniędzy do tego dysku dołożyć, ale za to jaki wzrost wydajności pc :)
–1 głos
odpowiedź 31 marca 2017 przez Konrad Fx Mądrala (6,910 p.)
Weź kartę nVidi lepsza jest ;)
komentarz 31 marca 2017 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Lepsza? Moze tylko w starych grach. A w przyszłości rx480 bedzie duzo duzo wydajniejszy od gtx1060 bo ma 2gb wiecej vram, wieksza wydajnosc w dx12 i vulkanie i amd w przeciwieństwie do nvidii nie postarza swoich kart
komentarz 31 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Nie wiem co wiesz o AMD ale jak spojrzysz na politykę i sprzedaż to Nvidia lepiej stoi niż AMD.

Poza tym Nvidia jest bardziej kompatybilna z oprogramowaniem Linux i nie ma problemu z jądrem Kernel.

Programiści Nvidia są lepiej opłacani niż Amd.

Posiadam AMD R9 390 i czasami Linuxa używam ale nie na AMD bo problem ze sterownikami graficznymi.

Nvidię doradzali mi programiści jeśli chcę programować i uczyć się na Linuxie.

Większość elektroniki to linux,python lub inny program albo android.

Fakt większość chodzi na Windowsie.

AMD zgadza się jest dobre do gier nie narzekam.

Jednak AMD I Nvidia to wciąż rywale i konkurują ze sobą.

Czasami jak jest dobry model to podwyższają numerek że niby lepsza karta a to to samo co poprzednia - taki chwyt reklamowy.
komentarz 31 marca 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)

 Poza tym Nvidia jest bardziej kompatybilna z oprogramowaniem Linux i nie ma problemu z jądrem Kernel.

Nie Nvidia, co najwyżej sterowniki Nvidii. Dużo czasu spędziłem szukając wątków na stackoverflow i znalazłem porównywalną ilość błędów ze sterownikami Nvidii i AMD. 

Programiści Nvidia są lepiej opłacani niż Amd.

To prawda, ale co w związku z tym? Wielu "programistów" jest lepiej opłacanych niż niektóre perełki.

 

Większość elektroniki to linux,python lub inny program albo android.

Fakt większość chodzi na Windowsie.

Możesz mi to przetłumaczyć z polskiego na polski? Podajesz dwa przeciwne i skrajne argumenty, w dodatku mówiąc, że linux ( system operacyjny), android (system operacyjny oparty na jądrze linuxa) i python (język) to programy?

komentarz 31 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Chodziło mi "programy" - programowanie w tych językach.

Przecież napisałem że sterowniki nie działają to porównanie AMD i Nvidia.

Twoim zdaniem jakie są bardziej stabilne?

Skrajne przypadki tak podałem bo co nie jest zaprogramowane.

Nawet człowiek jest zaprogramowany otrzymując kod w DNA.

Nie opłaca mi się wchodzić w dyskusje każdy ma swoje wywody.

Poza tym, raczej też się nie czepiam literówek czy słów bo chodzi o wyciągnięcie wniosków ale to dobrze że są mądrzejsi ode mnie i że można znaleźć osoby które też się tym interesują.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Wikus$5 Użytkownik (620 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 278 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Kacperrrr Początkujący (330 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 271 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Kacperrrr Początkujący (330 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,540 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...