• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór kierunku rozwoju

Object Storage Arubacloud
+1 głos
163 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2017 w C# przez GavlosQ Nowicjusz (130 p.)
Witam, jestem maturzystą, 4 klasy technikum informatycznego. Bakcyla na programowanie załapałem dość dawno lecz mam pewien dylemat. Wybieram się na studia informatyczne, chciałbym się rozwijać, lecz nie do końca mogę się zdecydować w jakim kierunku. Waham się pomiędzy tworzeniem stron, a C#. Studia jak studia, na nich pewnie ostro język C i C++ będzie ciśnięty. Moglibyście do końca mi to jakoś wyjaśnić wytłumaczyć różnice. Dodam, że jestem średnio zaawansowany w obu tych dziedzinach.
komentarz 30 marca 2017 przez niezalogowany

 Dodam, że jestem średnio zaawansowany w obu tych dziedzinach.

 No to w takim razie sam sobie umiesz odpowiedzieć na to pytanie :D 

A tak serio. Na studiach będziesz miał prehistorię + trochę ze stanu wojennego. Poza tym rozwijać się musisz sam w kierunku, który uznasz, że jest dla Ciebie ciekawszy :)

komentarz 1 kwietnia 2017 przez BlackMoon Obywatel (1,730 p.)
Jeśli chciałbyś połączyć tworzenie stron internetowych i język C# to polecam Ci poczytać o frameworku ASP.NET

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 31 marca 2017 przez egoon Obywatel (1,360 p.)
Witam.

Jestem na studiach, fakt że zaocznych ale jednak. I to co już wiele razy czytałem: jak się sam nie nauczysz, to studia Ci g... dadzą. Cisną, owszem, ale czym? Pewnie, zależy od uczelni, wykładowcy i tym podobne. Ale tu i ówdzie nadal uczą Pascala, który pod kątem ofert pracy patrząc jest językiem martwym. Na informatyce bardziej zresztą docisną Cię z matematyki :-)

Rób to, co lubisz, co Ci dobrze idzie, co uważasz za interesujące. Jeśli bez zniechęcenia potrafisz przesiedzieć 14 godzin nad kawałkiem kodu, dajmy na to w C++ lub C#, szukając co skopane, to witaj w klubie. Każdy język programowania wymaga dużo pracy, ćwiczeń i samodzielnej nauki. Na studiach dostaniesz różności do wkucia (cudowna teoria... bynajmniej nie programowania...) i papier jak skończysz, bez którego jesteś w plecy. Ale umiejętności nabywaj samodzielnie.

Trudno dać jakieś porównanie, C, C++, C#, Java - to programowanie, im bardzie zaawansowane tym trudniejsze. Co do stron, to też nie jest tak cacy - HTML i CSS nie wystarczą, już (od ładnych paru lat) nie. PHP z frameworkami, JS + dodatki, SCSS i tym podobne. Piszę pod kątem ofert pracy, nie hobby. Do tego GIT. Wszystko zależy, gdzie trafisz.

Każdy ma inne doświadczenia, brutalna prawda jest taka, że trzeba się dopasować do rynku pracy. Wybrać z niego to, co chcesz robić i zabrać się do nauki. Raczej po zastanowieniu, ciężko zgrać naukę np. C++ z HTML, mało pasują do siebie...

Chcesz stron - HTML, CSS, PHP, JS na początek.

Aplikacje - zależy jakie. Lubisz grzebać w bebechach - C albo C++, chcesz paroma kliknięciami zrobić okno z duperelami - C# albo Java.

Poczytaj, pomyśl, poćwicz, dużo, a zanim skończysz studia będziesz umiał dużo więcej niż Twoi wykładowcy. Tylko nie pokazuj że tak jest, wielu tego nie lubi.

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 325 wizyt
pytanie zadane 23 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon00 Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 152 wizyt
+2 głosów
6 odpowiedzi 2,653 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...