• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza praca, zagubiony w wielkim świecie ...

Object Storage Arubacloud
+1 głos
375 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2017 w Offtop przez fl0w Użytkownik (510 p.)
Witam was, mam 17 lat i od niedawna mam zajawkę na rzeczy związane z informatyką, nigdy jako dzieciak nie interesowałem się zbytnio komputerami. Jednak jakieś pół roku temu za sprawą głównie pana Mirosława Zelenta "złapałem bakcyla" głównie na programowanie webowe. Dzisiaj znam całkiem dobrze HTML,CSS i coraz lepiej czuje się w Javascripcie i bibliotece JQuerry, znam podstawy backendu PHP i MSQL. Chciałbym w najbliższe wakacje zacząć pracować, ale kompletnie nie wiem co mógłbym robić, wiem że mam duże braki ale jak jestem zmotywowany to dam radę. Mieszkam w małej miejscowowści dlatego ciężko z pracą na miejscu dla tego myśłałem o pracy przez internet (freelancer).Nawet odpowiada mi praca przez internet bo jestem intorwerdykiem i lepiej czuje się wykonywać pracę w pojedynkę. Proszę o nakierowanie mnie, (nie musi być to koniecznie progamowanie webowe). Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam serdecznie :D
1
komentarz 30 marca 2017 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Projekty jakieś? Bo może się okazać, że w praktyce nic nie napiszesz.
komentarz 30 marca 2017 przez fl0w Użytkownik (510 p.)
Lubię wyzwania, ale najbardizej boje się że się nie wykażę przy pierwszym większym projekcie i się zraże to tego :(
komentarz 30 marca 2017 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Ale ja nie mówie o drugim fejsbuku. Chodzi mi o cokolwiek. Nawet niedokończony da ci trochę doświadczenia. Czemu miałbyś się zrazić?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 30 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
edycja 30 marca 2017 przez Kamil Naja
Pierwsza praca na froncie jako freelancer to samobójstwo. Po pierwsze, bardzo niskie stawki przy rozliczeniu projektowym. Po drugie, bardzo duże ryzyko, że nie dokończysz projektu, bo natrafisz na przeszkody, których nie rozwiążesz samemu. W biurze, gdy nie działa Ci Sass, masz problem z gitem, nie widzisz zmian na swojej maszynie wirtualnej, a są w repo (przykładowe problemy), pytasz kolegę, który siedzi obok i Ci pomaga. Jako freelancer, rozwiązujesz te problemy samemu, a uwierz mi, że będzie ich znacznie więcej. Nie wspomnę o jakości kodu, z którego klienci nie będą zadowoleni, o ile uda ci się coś ukończyć. Piszę to na podstawie własnych doświadczeń - pierwsze 10 - 12 stron to była masakra.

Polecam albo pracę zdalną w firmie, gdzie nie będzie dużych wymagań (ale też się nie rozwiniesz), albo przeprowadzkę i pracę na miejscu. Mam za sobą jedno i drugie, znacznie lepsza jest druga opcja, gdy naprawdę się rozwijasz. Najgorsza opcja to robienie stronek dla januszsoftów zdalnie.

Zacznij od stworzenia mocnego portfolio - ciekawym wyzwaniem może być na przykład robienie przynajmniej 1 commita dziennie przez dłuższy czas - np do końca wakacji.
komentarz 30 marca 2017 przez fl0w Użytkownik (510 p.)
Dziękuję za komentarz, dał mi do myślenia. Myślisz że z zerowym doświadzceniem znajdę pracę we Wrocławiiu w której głownym celem byłaby nauka ?
komentarz 30 marca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Nie wiem, na jakim poziomie jesteś. Zakoduj porządnie kilka szablonów PSD z neta (free psd templates), wrzuć na github pages, doucz się porządnie nie tylko z front-endu, ale także ogólnie z programowania i komputerów, wtedy Twoje szanse wzrosną. Dużo nauczysz się też z zadań rekrutacyjnych. Naucz się dobrze Gita, bo to podstawa.

Sam zaczynałem od 0 ponad rok temu, pracę znalazłem po 7 miesiącach nauki po 3 - 4 godziny dziennie, wysyłając CV codziennie. Pracy w dużych miastach jest sporo (chociaż w moim Lublinie, nie bardzo), ale jak masz w portfolio jedno repozytorium z niedokończoną stronką, to będzie ciężko. Speak is cheap - show me the code.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 230 wizyt
+3 głosów
0 odpowiedzi 844 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2017 w Offtop przez kmarcin Użytkownik (590 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...