• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wykorzystywanie ścieżki dźwiękowej, a prawa autorskie - jak to się ma?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
376 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Cześć, chciałem zadać Wam to pytanie z czystej ciekawości, bo po prostu mnie to zainteresowało.

Jak wygląda sprawa z wykorzystywaniem podkładu muzycznego do np. coverów i publikowaniu ich na platformie YouTube, czy jest to opatrzone regulacjami prawnymi w prawie autorskim? Przy wykorzystaniu podkładu należy najpierw uzyskać licencję, czy też wystarczy np. w tytule umieścić pierwotnego wykonawcę i nazwę utworu? Czytałem na forach prawnych, analizowałem regulamin YouTube, ale to wszystko jest takie zagmatwane, że klarownej odpowiedzi nie uzyskałem :)

Często w programach typu Idol, Must Be the Music, Mam Talent uczestnikowi programu puszczany jest podkład muzyczny, czy takie programy mają z tegoż tytułu jakieś przywileje, czy po prostu wykupioną licencję?  

Byłbym wdzięczny za uzyskanie odpowiedzi na zadane pytanie, odpowiedzi sformułowanej jak najprostszym językiem - nie studiuję prawa.
komentarz 30 marca 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 marca 2017 przez pasja-informatyka Nowicjusz (180 p.)
To wszystko zależy od licencji.
komentarz 30 marca 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)

Tak, ale mam taką informację 

Później próbuję znaleźć ten utwór w bazie i otrzymuję

 

Wpisuję tytuł i którego nagrania teraz tyczy się licencja?

Poza tym, jak mam wykorzystać tą ścieżkę, dajmy na to... w coverze, mam wycinać w programie głos wykonawcy, czy jak? 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 175 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2020 w Grafika i multimedia przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2019 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...