• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co zrobić kiedy nie mogę usunąć folderu?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
24,842 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2015 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Co zrobić kiedy nie mogę usunąć folderu? Kiedy chciałem usunąć folder z pulpitu pojawia się komunikat o taki...   Proszę o pomoc. Próbowałem kilkoma programami i nie pomogło :( 

10 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez Domagalsky Obywatel (1,000 p.)
Najprościej uruchomić np. Linux'a Live z USB, wchodzisz w dany katalog i usuwasz :)
komentarz 28 maja 2015 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
Najprostszy i najlepszy sposób
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Prawdopodobnie tego folderu już tam nie ma... Spróbuj odświeżyć pulpit - kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i odśwież lub wciśnij F5. Pewnie został już usunięty a po prostu została ikonka na pulpicie ;)
komentarz 27 maja 2015 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Niestety nadal jest. Co mogę jeszcze zrobić, żeby go usunąć?
komentarz 27 maja 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
O to bardzo dziwne. A próbowałeś ponownie urchomić komputer? Może wtedy zniknie lub będzie można go usunąć.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez SebastianGomularz Dyskutant (9,370 p.)
To jakiś błąd ja miałem taki sam błąd później znikł
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

ja kiedyś miałem taki problem że nie mogłem usunąc folderu lub odinstalować jakieś gierki czy programu to zastosowałem program Revo i pomogło spróbuj może i u ciebie to zadziała

0 głosów
odpowiedź 28 maja 2015 przez damianmisztal Gaduła (4,730 p.)
zaznacz folder naciśnij 'shift'+'del' może pomoże
komentarz 4 lipca 2021 przez bercia Nowicjusz (100 p.)
Dzięki.Wcześniej próbowałem Linuxem,Unlockerem, Kerishem i czym tam jeszcze,ale ciągle w Windowsie się pojawiał.Shift+del rzeczywiście zadziałał!
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2015 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
0 głosów
odpowiedź 7 września 2015 przez acab0001 Początkujący (410 p.)
Zależy jakiego windowsa używasz - długo nie miałem takiego błędu. Na starych winkach to się robiło tak ze odpalałeś Windows w trybie awaryjnym i usuwałeś co chcesz... ;-) Odpalenie live usb z jakimś linuksem też powinno pomóc.
0 głosów
odpowiedź 7 września 2015 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Po co sobie komplikować życie najprościej jest pobranie programu Unlocker lub czegoś podobnego
0 głosów
odpowiedź 7 września 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Linuxem z LiveCd lub pod Windowsem programem Unlocker. Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 14 października 2015 przez Wojciech Trojanek Obywatel (1,230 p.)
Witaj,

Temat stary i nie wiadomo czy już dawno po formacie nie jesteś :P ale widzę posty z września jeszcze, więc może nawet dla szukających w przyszłości na forum napiszę:

Po 1. Live CD Linux - działa ale na zablokowanych przez system lub proramy/wirusy plikach, z racji że pomijasz uprawnienia windowsa które nic nie znaczą w linux-ie.

Po 2. Unlocker - podobna sytuacja program działa na plikach które są "trzymane" przez system albo używane przez jakiś program.

Obie opcję mogą ale nie muszą zadziałać jeśli system zgłasza błąd w postaci "Plik jest używany przez inny proces i nie może zostać usunięty" albo "Nie masz uprawnień do edycji/usunięcia tego obiektu" Tu jest natomiast inna sytuacja gdzie Windows jak byk zgłasza błąd w postaci paradoksu pliku którego rzekomo nie ma ale go widzimy. Takie coś zachodzi w kilku sytuacjach. Albo błędu logicznego/ fizycznego dysku twardego - złe nadpisanie katalogu/pliku lub niecałkowite usunięcie albo ingerencja programu drugiego w postaci wirusa.

Tutaj do zastosowania kilka opcji:

1. Spróbuj stworzyć nowy katalog o nazwie "Omijanie na przejsciu" powiedzmy zrób go na dysku C i potem spróbuj skopiować go na pulpit nadpisując obecny katalog. Potem spróbuj go usunąć.

2. Sprawdzenie poprawności systemu plików partycji C. Uruchom okno wiersza polecenia i uruchom polecenie:

chkdsk c: /f

Poprosi Cię o wykonanie testu po ponownym uruchomieniu systemu, zgódź się i uruchom ponownie kompa podczas bootowania zacznie robić test. Jeśli powodem był błąd logiczny systemu plików to po ponownym uruchomieniu pliku już nie będzie albo będzie można go normalnie usunąć.

3. Odinstaluj wszelkiego Avasta, AVG czy inne pseudo antywirusy (jeśli posiadasz). Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Nod32 Antivirus. Zarejestruj wersję testową 30 dniową. I przeskanuj dysk C. Również pomaga na dolegliwości z błędnie interpretowanymi plikami.

Zresztą tu masz przypadek kolegi z forum:

https://forum.pasja-informatyki.pl/68728/nie-moge-usunac-pliku#c69213

Jemu pomogła opcja z Nod-em w identycznej sytuacji i identycznym komunikatem :)

Mam nadzieję, że i tobie któraś opcja pomoże :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 676 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 762 wizyt
pytanie zadane 4 lutego 2019 w Systemy operacyjne, programy przez xKirooo Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt

92,543 zapytań

141,386 odpowiedzi

319,500 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...