• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy Finanse i Rachunkowość to kierunek przyszłości?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
4,892 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Forester Użytkownik (560 p.)
Witam, czy po kierunku studiów Finanse i Rachunkowość łatwo można znaleźć pracę w zawodzie? Jeśli nie, to po jakim związanym z matematyką i ekonomią?

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 28 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Łatwo będzie Ci znaleźć pracę i dobrze zarabiać jeśli będziesz dobry w swoim zawodzie, bez względu na to czy to będzie programista, hydraulik czy artysta malarz. Same studia nie mają z tym wiele wspólnego. Takie jest moje zdanie ;) 

Kiedyś trafiłem na taki wzór:
Nasza wartość rynkowa = Umiejętności zawodowe * Umiejętność sprzedania siebie * Nasze kontakty
Nie widzę tu pola "kierunek studiów" ;)

komentarz 28 marca 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Studia mają swój (większy czy mniejszy) współczynnik w składnikach "umiejętności zawodowe" i "nasze kontakty". ;)
komentarz 28 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
No wiadomo ;) ale to też zależy tylko i wyłącznie od nas samych jak duży.
1
komentarz 28 marca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
edycja 28 marca 2017 przez mbabane

Nasza wartość rynkowa = Umiejętności zawodowe * Umiejętność sprzedania siebie * Nasze kontakty 

Czasami mam wrazenie ze taki wzor ma taka postac:
Nasza wartość rynkowa = Umiejętności zawodowe * Umiejętność sprzedania siebie * Nasze kontakty^3

  A moze nawet:
Nasza wartość rynkowa = Nasze kontakty^3

1
komentarz 28 marca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)

Nie powiem tego z własnej perspektywy ponieważ moje doświadczenie jest zbyt krótkie ale jak rozmawiałem z doświadczonymi seniorami to powtarzali, że w IT obecnie znajomości niewiele znaczą. Pomogą na pewno ale skill w programowaniu jest obecnie tak w cenie, że gdy firma ma wybór zatrudnić znajomego albo kogoś z lepszymi umiejętnościami w większości wypadków wybiorą tego drugiego. Zbyt duże pieniądze wchodzą tu w grę aby można było pozwolić sobie na zatrudnianie syna kumpla cioci Jadzi.. chyba, że firma jest na takim poziomie ale wtedy osoby doświadczone nie będą jej raczej wgl brały pod uwagę. Z tego co widzę to w większości narzekają na to osoby którym po prostu gdzieś nie wyszło i winę zwalają na wszystko tylko nie na siebie wink

komentarz 28 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Może i masz rację, ale tu mówimy ogólnie, nie tylko IT ;)
komentarz 28 marca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)

Ale forum jest głównie o IT więc piszę bardziej ogólnie dla większości użytkowników wink bo ten wątek i tak przybrał trochę formę offtopu ;P 

komentarz 28 marca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Alwox

Tak, to jest bardzo mozliwe, ze te "zdrowe" firmy maja takie podejscie, jak opisales.

komentarz 28 marca 2017 przez Forester Użytkownik (560 p.)
Często mówi się, że w finansach nie można znaleźć pracy bez znajomości. Jaka jest prawda tego stwierdzenia? Czy ten ostatni element Twojego równania nie przybiera tutaj zbyt dużej wagi?
+2 głosów
odpowiedź 28 marca 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ludzie zawsze źle zadają pytanie o studia.

Zakładają, że po jakichkolwiek studiach będą mieć pracę, ba nawet dobrze płatną pracę. Błąd.

Studia nie przygotowują do zawodu. Na studia idzie się po to, by pogłębić swoją wiedzę z danej dziedziny. Ale to jest dodatek do tego co już potrafimy. Powinno się iść w konkretnym celu i z konkretnym przesłaniem.

Stąd się biorą studenci po kilku latach ciężkiej nauki którzy przychodzą na rozmowę kwalifikacyjną uważając że za mniej nić 5 tys nie zamierzają pracować.
komentarz 28 marca 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

 Na studia idzie się po to, by pogłębić swoją wiedzę z danej dziedziny.

A niekiedy nawet żeby całkiem zainicjować tą dziedzinę.

1
komentarz 28 marca 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Na studia idzie się po to, by pogłębić swoją wiedzę z danej dziedziny. Ale to jest dodatek do tego co już potrafimy. 

Albo po to, aby poznać coś, o czym wcześniej nie miało się pojęcia (ze względu na dostępność obszernej ilości przedmiotów) - a bardziej szczegółowo uczyć się i nabywać praktyki we własnym zakresie, gdyż na zajęciach zazwyczaj poruszane podstawy.

komentarz 28 marca 2017 przez Forester Użytkownik (560 p.)
Oczywiście, jestem tego świadomy. Jednak w biznesowych, statystycznych, analitycznych czy matematycznych zawodach pracodawcy w znacznej większości wymagają ukończenia pewnego kierunku studiów. Dlatego w pewnym sensie - według mojego rozumowania - warto wybrać taki kierunek, po którym pracę łatwiej się znajdzie. A nie iść na socjologie i pracować w Tesco. Stąd narodziło się pytanie, czy po finansach (którymi się interesuję) są jakieś szanse na dobrze płatny zawód.
+1 głos
odpowiedź 30 marca 2017 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Studiowałem zarządzanie i miałem dużo Finansów i rachunkowości oraz ekonomi. Z tego co zaobserwowałem to lepiej z tych dwóch iść na Finanse i Rachunkowość. Jest to to bardziej praktyczna wiedza niż ekonomia oraz więcej znajomych faktycznie znalazła prace w tym kierunku. Nie wiem jak jest z matematyką więc się nie wypowiem. Oczywiście wszystko zależy od Ciebie i od Twoich preferencji.
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2017 przez Genuine Genius Nowicjusz (230 p.)
Z tego co widzę po znajomych to największe branie po tym kierunku mają ludzie ze znajomościami w branży. Wyjątki stanowią osobniki ze skillem do sprzedawania (czytaj wygadani i umiejący dobrze "naciągać" ludzi...).
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2017 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
UE Katowice czy Kraków? :D
komentarz 28 marca 2017 przez Forester Użytkownik (560 p.)
Katowice :)
komentarz 28 marca 2017 przez arek01996 Stary wyjadacz (12,100 p.)
Aktualnie tam studiuję Informatykę jak chcesz wiedziec o niej więcej to na pisz na PW :p
komentarz 28 marca 2017 przez Forester Użytkownik (560 p.)
Akurat czysta informatyka, programowanie średnio mnie interesuje. Celuję bardziej w kierunki ekonomiczne.
0 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2020 przez studentkazpasja Nowicjusz (140 p.)

Jeśli chodzi o rachunkowość finansowa to polecam Akademię Ekonomiczno Humanistyczną w Warszawie :) 

Moi znajomi ukończyli ten kierunek i od razu znaleźli sobie pracę, dodatkowo cenili ofertę dydaktyczną, którą zaoferowała im uczelnia i mówią, że jak  studia wyższe to tylko tam. 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,188 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 574 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 920 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...