• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena bloga. Co myślicie?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
507 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w Nasze projekty przez kosabdsm Początkujący (430 p.)

Hej. Kilkugodzinnym nakładem sił udało mi się zrobić blog i naskrobać parę wpisów. Tutaj link:

binarnie.pl

Wykupiłem domenę z hostingiem na roczek, blog działa w oparciu o Wordpressa. Bardzo proszę o ocenę pomysłu, wykonania i wpisów. Konstruktywna krytyka jak zwykle mile widziana ;) zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele jej brakuje, ale dopiero zaczynam przygodę z blogowaniem i będę ten projekcik swój prywatny krok po kroczku rozwijał.

Macie jakieś porady dot. pozycjonowania, promowania własnej witryny? Zacząłem od instalacji odpowiedniej wtyczki SEO i lekkiej konfiguracji. 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 marca 2017 przez WlPx01 Obywatel (1,220 p.)
Mógłbyś poprawić trochę stylistykę bloga. Ten wygląda jakby był z poprzedniej epoki. ;)
Może ten https://pl.wordpress.org/themes/reyl-lite/ ? Sam z niego kiedyś korzystałem, jak jeszcze korzystałem z Wordpressa.
Teraz tylko Jekyll ;)

Same artykuły fajne. Troszkę krótkie, ale czyta się dobrze. Rozważ zamianę standardowych komentarzy na jakiś zewnętrzny system, Disqus - polecam.
komentarz 27 marca 2017 przez kosabdsm Początkujący (430 p.)
Faktycznie trochę staroświecki, ale szerokiego pola do popisu nie ma jeśli chodzi o te darmowe motywy :D Przyjrzę się twojej propozycji ;) Najchętniej sam stworzyłbym motyw, ale to wymagałoby sporo wysiłku.  Z komentarzami faktycznie trzeba coś zrobić.
komentarz 27 marca 2017 przez WlPx01 Obywatel (1,220 p.)
Dlatego ja przesiadłem się na Jekylla.
W skrócie zalety:
- jasna struktura folderów
- statyczne strony
- darmowy hosting na githubie
- przede wszystkim prostota.

Teraz trochę prywaty, ale więcej napisałem tutaj:
http://devdotpy.pl/2017/03/11/Blog-To-Wordpress.html
komentarz 27 marca 2017 przez kosabdsm Początkujący (430 p.)
Jest się nad czym zastanawiać :)
komentarz 27 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Też używam Jekylla i mogę polecić. Napisałem parę postów na moim blogu konkursowym DSP2017 na ten temat, takich podstawowych, instalacja tworzenie itp. 
Zajrzyj jeśli chcesz ;)
Codeboy - blog - Jekyll

0 głosów
odpowiedź 27 marca 2017 przez DarekCreoDev Nowicjusz (140 p.)
Przede wszystkim wprowadzić przyjazne adresy URL, pomoże Ci w tym wtyczka Yoast SEO, dodatkowo zmieniłbym szablon :)
komentarz 27 marca 2017 przez kosabdsm Początkujący (430 p.)
Czy warto mieć kilka wtyczek SEO? I czy wiesz coś może o tym, czy to samo da się zrobić przy pomocy All in One SEO, bo akutalnie tego pluginu używam :)
komentarz 27 marca 2017 przez DarekCreoDev Nowicjusz (140 p.)
Na pewno się da :)

A co do ilości wtyczek pod SEO, ja posiadam jedną. Mam pewność, że nic z sobą nie koliduje. Spróbuj zainstalować Yoast SEO i sam ocenisz, która wtyczka Twoim zdaniem będzie lepsza :D

A co do ustawiania przyjaznego adresu URL w Yoast SEO. Podczas edycji wpisu, w dolnej części masz dostępne całe menu w którym ustawiasz SEO Title, adres url oraz opis.
komentarz 28 marca 2017 przez e-wsparcie Obywatel (1,260 p.)
Wtyczka wystarczy jedna. A przyjazne adresy ustawisz w samym WordPresie:
Ustawienia -> Bezpośrednie odnośniki -> (zmień na) Nazwa wpisu.

Poza tym nie jest dobrze (zarówno dla wyszukiwarek, jak i odwiedzających), że masz puste strony. Lepiej je dodawać w miarę rozrastania się bloga.

Zmień też datę na polski układ: Ustawienia -> Ogólne -> Format daty

Kilka darmowych motywów dla bloga: http://www.wpbeginner.com/showcase/43-beautiful-free-wordpress-blog-themes/

Polecam też: https://wpzen.pl/porady/
komentarz 28 marca 2017 przez kosabdsm Początkujący (430 p.)
Dziękuję wszystkim za porady. Zmieniłem motyw, wygląda lepiej, ustawiłem przyjazne adresy, stworzyłem mapę witryny., a jutro wstawię relację z WDI. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2017 przez kosabdsm Początkujący (430 p.)
Cześć, po blisko miesiącu prowadzenia bloga proszę was ponownie o ocenę. Trochę się pozmieniało. Pojawiło się przede wszystkim dużo więcej treści, pozycjonowanie działa coraz lepiej, coraz więcej ludzi do mnie trafia.

Link: http://binarnie.pl
komentarz 17 kwietnia 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Microsfot Excel, a matura z informatyki

W takim przypadku przecinek przed a jest błędem.

komentarz 17 kwietnia 2017 przez kosabdsm Początkujący (430 p.)
Odnotowane, poprawione :) dzieki

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 307 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2023 w Nasze projekty przez Piotrek2713 Mądrala (5,320 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...