• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zapytanie SQL. W phpmyadmin działa, na stronie nie.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
930 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2015 w SQL, bazy danych przez Jacek Obywatel (1,200 p.)
zamknięte 27 maja 2015 przez Jacek

Cześć wszystkim, borykam się z pewnym strasznie irytującym problemem, a mianowicie.

Mój kod:

require_once "connect.php";
			$polaczenie = @new mysqli($host, $db_user, $db_password, $db_name);
			if ($rezultat = @$polaczenie->query("SELECT dostep FROM people WHERE id='$id' "))
			{	
							$wiersz = $rezultat->fetch_assoc();
								
							$key = $wiersz['dostep'];
							
							
			}

Tak jak w tytule. Powyższe zapytanie za nic w świecie nie chce się wykonać na stronie, natomiast w phpmyadmin otrzymuje oczekiwany wynik. Proszę o pomoc :)

komentarz zamknięcia: Require zamiast require once, gdyż używałem pliku connect.php kilkukrotnie na jednej stronie.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez Jacek Obywatel (1,200 p.)
 
Najlepsza
Rozwiązanie problemu było bardzo proste. Zamiana require once na require. Zamykam.Dziękuje za waszą aktywność :)
+1 głos
odpowiedź 27 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Hej. 

Może tak: 

if ($rezultat = $polaczenie->query("SELECT dostep FROM people WHERE id=$id "))

 

komentarz 27 maja 2015 przez Jacek Obywatel (1,200 p.)
Również nie działa. Dodam jeszcze, że w innym miejscu mam identyczny kod, który działa poprawnie.
+1 głos
odpowiedź 27 maja 2015 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)

Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Chcesz wyświetlić ten wynik zapytania? Przypisujesz go do zmiennej $key ale nie wyświetlasz. 
echo  $key = $wiersz['dostep'];

 testowałem u mnie ten skrypt i działa :P

Skąd zmienna $id się bierze ? Jest w pliku connect.php ?

I staraj się nie używać '@' - to zła praktyka

komentarz 27 maja 2015 przez Jacek Obywatel (1,200 p.)
  • Przy logowaniu generuje losowy kod, który wrzucam do sesji i do bazy danych
  • Przypisuje to co otrzymałem z bazy danych do zmiennej $key
  • Sprawdzam czy $key == $_SESSION['key']

Znaczy się nie sprawdzam, bo zapytanie się nie wykonuje a sesja $key wtedy nie jest zadeklarowana.

+1 głos
odpowiedź 27 maja 2015 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

A tak działa?

if ($rezultat = @$polaczenie->query("SELECT `dostep` FROM `people` WHERE `id`='$id'"))

Miałem podobny problem i dodanie tych kresczek - grawisow- rozwiazalo klopot. Od tamtej pory wszystkie zapytania stosuje z nimi. Niektore nazwy moga byc slowami kluczowymi SQL, dlatego warto je dodawac, zeby nie bylo konfliktow.

komentarz 27 maja 2015 przez Jacek Obywatel (1,200 p.)
Tak również testowałem, niestety :/
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2015 przez Jacek Obywatel (1,200 p.)
Dodam, że na tej stronie mam również formularz, do którego również pobieram dane z tej tabeli. Gdy stosuję to zapytanie to w inputach nie ma value. Jak już mówiłem w jednym miejscu to działa... No ale właśnie, kosztem tego, że ten formularz zaś się nie uzupełnia.
komentarz 27 maja 2015 przez Jacek Obywatel (1,200 p.)

Po wywaleniu @:

 

Notice: Undefined variable: host in C:\xampp\htdocs\noc\main.php on line 470

Notice: Undefined variable: db_user in C:\xampp\htdocs\noc\main.php on line 470

Notice: Undefined variable: db_password in C:\xampp\htdocs\noc\main.php on line 470

Notice: Undefined variable: db_name in C:\xampp\htdocs\noc\main.php on line 470

 

w pliku connect.php istnieją te zmienne, jednak raz użyte nagle stają się niezadeklarowane

komentarz 27 maja 2015 przez Comandeer Guru (600,690 p.)
Pokaż plik connect.php. BTW skoro w nim prawdopodobnie też sie łączysz, to po co Ci nowe połączenie?
komentarz 27 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
No i więcej @ nie używaj :-c Comandeer, właśnie przez przypadek piszę z zwykłego textarea tutaj :D Nie chciał mi się plik załadować który podpina się chyba pod to textarea :-> Kurcze nie mam jak sprawdzić jaki to. Ale coś mi mówi, że jak go zablokujesz Adblockiem to będziesz mógł pisać normalnie tutaj odpowiedzi :> To chyba to: ../qa-plugin/ckeditor4/ckeditor.js?1.7.0 :>
komentarz 27 maja 2015 przez Comandeer Guru (600,690 p.)
A masz Adblock do mobilnych? :|
komentarz 27 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Tak to to :> https://forum.pasja-informatyki.pl/qa-plugin/ckeditor4/ckeditor.js?1.7.0 Jasne ze jest.
Wejdź https://adblockplus.org/ z mobilnego urządzenia. Jedyne co trzeba będzie zrobić to w połączeniu z wifi dodać aby proxy szło przez localhost i tam jakiś port będzie.
komentarz 27 maja 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Minus jest tego taki, że trzeba w niektórych przypadkach tagami html pisać :-P
No cóż, czekamy na plik connect.php

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2016 w SQL, bazy danych przez koczo21 Początkujący (450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 447 wizyt
–3 głosów
2 odpowiedzi 260 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...