• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak się motywować?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
398 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez LeeVay Użytkownik (740 p.)
edycja 27 marca 2017 przez LeeVay
Chciałbym was zapytać jak sobie radzicie z tak zwanym słomianym zapałem, na ten przykład gitara  - bardzo lubię ten instrument nauczyłem się kilku akordów trochę teorii itd... Bardzo przyjemnie mi się gra to co już umiem lecz gdy przyjdzie do nauki i mi nie idzie momentalnie się denerwuje demotywuje i nie potrafię się na niczym skupić przez najbliższy czas... Jakieś porady jak sobie z tym radzić?

P.S. Szukam czegoś co naprawdę mogłoby pomóc a nie tzw impulsów które zachęca na chwilę :/.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 marca 2017 przez WlPx01 Obywatel (1,220 p.)
Stawiaj sobie wyzwania. Tak jak przy grze na gitarze będzie to zagranie dobrze jakiegoś utworu, tak na przykład w programowaniu odpowiednikiem jest wdrożenie po raz pierwszy jakieś funkcjonalności. A jeżeli to nie pomaga. zrób sobie dzień przerwy, odskoczni. Kiedy nie będziesz kompletnie nic robił, chęć do dalszego podążania za marzeniami przyjdzie sama. :)
+2 głosów
odpowiedź 27 marca 2017 przez niezalogowany
Per aspera ad astra- przez trudy do gwiazd :) patrz jaki będzie efekt końcowy :)
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2017 przez szacho Gaduła (3,810 p.)

The motivation hacker by Nick Winter:

The Motivation Hacker shows you how to summon extreme amounts of motivation to accomplish anything you can think of. From precommitment to rejection therapy, this is your field guide to getting yourself to want to do everything you always wanted to want to do.

Dodam tylko tyle, że ta książka za 3 dolary zmieniła moje życie nie do poznania. I nawet jeśli angielski stanowi dla Ciebie przeszkodę, to w trakcie czytania zmotywujesz się do nauki tego języka ;p 

komentarz 27 marca 2017 przez LeeVay Użytkownik (740 p.)
Można gdzieś to przeczytać za free? 3 dolce to nie problem ale nie posiadam żadnego konta bankowego ani nic :X
komentarz 27 marca 2017 przez szacho Gaduła (3,810 p.)

Brak konta bankowego to też nie problem - znajomi, rodzina na pewno pomogą. Domyślam się, że nie chcesz brać w ciemno. Tutaj masz foreword i kilka opinii, naprawdę warto!

http://www.nickwinter.net/the-motivation-hacker

komentarz 27 marca 2017 przez LeeVay Użytkownik (740 p.)
Fakt to rzeczywiście nie problem, lecz wiesz jak to jest... Chciałoby się odrazu sięgnąć po lekturę :)
komentarz 27 marca 2017 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Płacenie za czyjąś pracę, bardzo motywuje. Jeśli kupisz książkę, nie będzie ona leżała bezczynnie (ani na półce ani w folderze).

Poza tym:

Ten kto chce, szuka sposobu. Ten który nie chce, szuka powodu.

komentarz 27 marca 2017 przez LeeVay Użytkownik (740 p.)
Niejedną książkę już kupiłem i dobrze mi z tym ;). Co do tej, dogadałem się z kolegą, który jutro rano mi ją kupi, a ja mu oddam pieniądze ;-).
komentarz 28 marca 2017 przez szacho Gaduła (3,810 p.)
I o to chodzi :D Daj potem znać, co o niej myślisz ;]
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2017 przez hoktaur Pasjonat (22,250 p.)
komentarz 27 marca 2017 przez LeeVay Użytkownik (740 p.)
Dzięki, lecz książkę zakupie anyway :).

Podobne pytania

+6 głosów
12 odpowiedzi 1,090 wizyt
–1 głos
9 odpowiedzi 596 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2015 w Offtop przez Wodzu14 Obywatel (1,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 383 wizyt

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...