• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Idaszak.com Blog Javascript

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
427 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w Nasze projekty przez IdaszakDaniel Nowicjusz (160 p.)
edycja 27 marca 2017 przez IdaszakDaniel

Zapraszam serdecznie na mojego bloga, stworzonego w ramach konkursu Daj Się Poznać. Przedstawiam tam treści dla początkujących programistów Javascript okiem studenta informatyki poszukującego pierwszej pracy. Stawiam na proste tutoriale, jednak z wykorzystaniem dobrych praktyk programistycznych. Nie zabraknie postów na temat AngularJS i teorii języka Javascript.

Jest to moje pierwsze zderzenie z Jekyllem, także opinie dotyczące funkcjonalności i wyglądu bloga będą również bardzo mile widziane.

Jeśli chcesz poznać 6 rzeczy, które każdy Junior powinien wiedzieć -http://www.idaszak.com/article/2017/03/26/6-rzeczy-ktore-kazdy-junior-powinien-wiedziec

Jeśli chcesz poznać Githuba w 2 minutyhttp://www.idaszak.com/article/2017/03/23/daj-sie-poznac-2-projekt-konkursowy-mistrzmakro

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak stworzyłem grę w zero godzin -http://www.idaszak.com/article/2017/03/18/jak-zbudowac-gre-w-zero-godzin-czy-warto-tworzyc-gry-w-ramach-nauki-jezyka

komentarz 27 marca 2017 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Lądujesz w RSS :) Też biorę udział.
komentarz 27 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Minimalistycznie, rzeczowo. Ogólnie fajnie ;). Zmieniłbym może nieco nagłówek, bo jest za duży a za mało w nim jest (i ten kolor :D). Jedyne co jeszcze rzuca mi się w oczy to grafiki(różne loga), które są rozpikselowane. Nie wygląda to zbyt ładnie.

PS: również biorę udział, i też na Jekyllu ;) Można zajrzeć.

komentarz 28 marca 2017 przez IdaszakDaniel Nowicjusz (160 p.)
Dzięki, pomyślę nad tym. Też walczysz z Jekyllem pod Windows? :)
komentarz 28 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Nie walczę ;) Wszystko poszło jak pomaśle (no może było pare problemów :D). Opisałem to na blogu nawet: Jekyll na Windowsie - instalacja

Tyle, że ja to zrobiłem przez Ubuntu w Windowsie 10 :D
Masz jakieś problemy? 

komentarz 28 marca 2017 przez IdaszakDaniel Nowicjusz (160 p.)
Nie miałem pod ręką nic Unixowego, więc próbowałem pod Windows - Sporo rzeczy trzeba było doinstalowywać ręcznie, pomimo że w internecie instalacja opisana jest jako bezproblemowa. Już prawie się poddałem, ale ostatecznie wszystko zaczęło działać :)
Będę obserwował bloga, może uda się coś ciekawego podpatrzeć :)
1
komentarz 28 marca 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Jeśli masz Windows 10 (64bit) to masz bash Ubuntu wbudowane, tak mówię tylko jako ciekawostkę jeśli nie wiesz. Może komuś się przyda też. Mi również nie chciało się bawić z Jekyllem na czysto w Windowsie :)
komentarz 28 marca 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Czekam na dalszy ciąg Angulaura :).
komentarz 28 marca 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)

bardzo ciekawy blog i zaprasza na swój tez biorę udział: http://fscode.pl

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 marca 2017 przez Madar Obywatel (1,560 p.)
Spoko blog, podoba mi się :)
komentarz 27 marca 2017 przez IdaszakDaniel Nowicjusz (160 p.)
Dzięki :)
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2017 przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)
Będę często zaglądał :)
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
edycja 28 marca 2017 przez kap

Merytorycznie baaardzo słabo.

Czemu? Przeklejam moje komentarze do jednego z artykułów:

Github to system kontroli wersji

Serio? Nie rozróżniasz Gita od Githuba?

Jeden komponent w jednym pliku, najlepiej żeby plik nie przekraczał 400 linii kodu.

Skąd ta liczba? Komponent powinien być zgodny z SRP, a nie jakąś liczbą linii z kosmosu.

Dlaczego w innych tutorialach wszyscy przypisują moduł do zmiennej? Jest to niepoprawne, a w przypadku gdzie mamy jeden moduł na plik wręcz zbędne.

O ile angularowym modułom wystarczy IFFE, to jak chcesz przetestować kod, którego moduły angularowe nie obejmują, a jest zamknięty w domknięciu? Module pattern to bardzo przydatny i ważny wzorzec, to co tutaj piszesz to jakieś herezje.

Brak przypisanej zmiennej poprawia czytelność kodu, oraz zapobiega przypadkowemu użyciu tej zmiennej ponownie.

A jak chcesz użyć jakiś fragmentu kodu ponownie?

Jeszcze jedna ogólna uwaga - używanie w nowych projektach standardu ES5 w 2017 roku to trochę taka archeologia. Już nie mówiąc o uczeniu tego innych.

komentarz 28 marca 2017 przez kap Stary wyjadacz (11,620 p.)
edycja 28 marca 2017 przez kap
---

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2018 w Nasze projekty przez damenox Obywatel (1,400 p.)
+19 głosów
5 odpowiedzi 742 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2021 w Nasze projekty przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 477 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,624 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...